Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa, nie chce połączyć się z darmowa siecią WiFi.

30 Sie 2017 19:33 648 5
  • Poziom 7  
    Witam.

Jestem w Niemczech i od dwóch lat siedzę, na darmowym internecie, który został udostępniony pewnie dla uchodźców, jest to sieć na całe miasteczko.

Mój sprzęt to tp-link 722n.

Od dwóch tygodni mam problem, a mianowicie karta nie widzi tej sieci, a jak ją zobaczy to nie może się z nią połączyć, dopiero za którymś razem jak przeskanuje sieć 100 razy to się połączy i działa, aż rozłącza się. Dodam że na Linux działa częściej, a jak nie ma tej sieci to skanując sieć, w trybie monitor o dziwo jest.

Tutaj moje pytanie czemu ta sieć znika, pojawia się i znika, raz się połączę a raz nie może jakiś limit osób jest, wcześniej czegoś takiego nie było.

Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Witam,
    A jaką masz siłę sygnału? Może potrzebujesz anteny kierunkowej/panelowej ?
  • Poziom 7  
    co do zasięgu to mam 30-40% antena z tp linka która ma chyba 6 dbi.

Dodam jeszcze jedną ciekawostkę mój laptop z wbudowana karta sieciowa łączy się z ta siecią mimo ze zasięg jest prawie zerowy i można jedynie wiadomość na fb wysłać, a tp link który jest przy oknie z antenka nie widzi tej darmowej sieci a jak już po paru godzinach kombinowania typu rozłączenie anteny albo zmienienie parametrów karty uda się połączyć to mam te około 40%.

Wczoraj połączyłem się i siedziałem tak z 3 godziny, ale przestawiając laptopa pod łóżko musiałem rozłączyć kabel i po podłączeniu z powrotem nie udało mi się już połączyć.

Sterowniki resetowałem, zaporę wyłączałem nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
  • Poziom 43  
    dawidxele napisał:
    co do zasiegu to mam 30-40%

% czego?
    dawidxele napisał:
    antena z tp linka ktora ma chyba 6 dbi

Jeśli ona ma realnie koło 3 dBi to było by dobrze.
    Instalacja na komputerze InSSIDera v2/Home i tu wstawić wyniki pomiaru sygnału.
  • Poziom 7  
    40% pokazuje zasięg w programie tp-linka to około -80 dBm

Problem rozwiązałem instalując starsze sterowniki pod windows 8.