Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera AHD 1300 linii - słabe podświetlenie

31 Sie 2017 00:34 981 2
  • Poziom 19  
    Przed kilkoma miesiącami kupiłem kamerę analogową. Działała ładnie 2 miechy. Potem serwis i już nie to co na początku.
    Kamera ma 900 linii, zachowuje naturalne proporcje obrazu, ma dobre podświetlenie z 24 diod.
    Obraz z tej kamery mam w komputerze, w programach Ferro CCTV oraz iSpy v5 przez grabber usb

Coś takiego (link poglądowy): https://www.eltrox.pl/kamera-gise-gs-cmd20ir.html

======
    Potem kupiłem drugą kamerę, AHD 1300 linii, obraz w nienaturalnych proporcjach (wąski, wysoki), podświetlenie z 28 diod.
    Kamera wyraźnie nie nowa, źle działała, reklamowałem, wymienili, dalej źle działa.
    Kamera działa u mnie w trybie analogowym, inaczej nie można bez rejestratora. Obraz z kamery mam na kompie, jak wyżej.

Coś takiego (link poglądowy): https://www.eltrox.pl/kamera-4w1-gise-gs-cmd4-v.html

======
    Kamera 1 ma mocne podświetlenie z tych 24 diod. Jest OK
    Kamera 2 ma podświetlenie nie lepsze od świeczki.
    Ale!
    W kamerze 1 widać smugę podświetlenia z kamery 2 (czerwona strzałka) - bardzo mocne podświetlenie, wygląda OK.
    Wygląda na to, że kamera 2, AHD, nie widzi dobrze własnego podświetlenia.
    Czyżbym znowu dostał składaka ze źle dobranym podświetleniem do kamery?, mam na myśli długość fali światła z diod.

Co się dzieje?
    Wspomniałem, że kam2 była wymieniona, bo w poprzedniej była ta sama heca ze słabym podświetleniem.
    A jeśli kamera AHD beż rejestratora w trybie analogowym tak się właśnie zachowuje? Dzisiaj przyszło mi to do głowy.
    To moje pierwsze kamery więc, doświadczenia nie mam.
    Morze trzeba było kupić drugą również analog 900 linii TVI?

Proszę więc, tych co się znają, o opinię.

Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    k2.juras napisał:
    Wygląda na to, że kamera 2, AHD, nie widzi dobrze własnego podświetlenia.
    Czyżbym znowu dostał składaka ze źle dobranym podświetleniem do kamery?, mam na myśli długość fali światła z diod.

k2.juras napisał:
    To moje pierwsze kamery więc, doświadczenia nie mam.

Dlatego dałeś się nabrać na "ściemę pisaną" i kupiłeś kamerę AHD z bardzo słabym przetwornikiem oraz procesorem DSP obstawiam tutaj malutki przetwornik 1/4" jakiś H44 (chińczyk z odrzutu) i procesor DSP FH/HTC (który też jest najtańszy i nie posiada funkcji wspomagających działanie w nocy).

W twoim przypadku jak widać - w nocy nie masz oświetlenia więc potrzeba jest tobie kamera z najlepszym i najczulszym przetwornikiem i dobrym procesorem... a kupiłeś coś najgorszego - coś przed czym od dawna tutaj wszystkich ostrzegam.

Ta kamera analogowa - działa tylko dlatego lepiej bo ma większy przetwornik 1/3" (chociaż też jest to jakiś no-name a i tak widzi kiczowato)

Proponuję - zakup kamery z przetwornikiem IMX225 lub IMX238 z prockiem NVP2431H. To jest na dzień dzisiejszy najlepszy wybór jak chodzi o czułość nocną i jakość.

Jak widzisz te kamery są drogie i trzymają swoją cenę - dlatego bo są b.dobre.

Kamera z tymi podzespołami w takiej samej obudowie jak masz - to koszt około 160 pln brutto aktualnie
  • Poziom 19  
    Dziękuję za odpowiedź!
    Tak czułem, że te kamery AHD nic nie są warte.
    Niestety, już nie potrafię podać parametrów tych moich kamer, bo pod oznaczeniami z faktur
    wyszukują się już inne kamery, a i skąd wiadomo, że parametry tych kamer podawane na aukcjach
    wtedy, kiedy je kupowałem, były prawdziwe a nie wzięte z sufitu.
    W Polsce cały handel polega na oszu.... To jedno, co pewne.

Kamera zaczyna robić nowe psikusy.
    Wczoraj na chwilę zaszła mglą, tak jakby kto chuchną w nią i zaparował.
    Dzisiaj już pół godziny to trwało. Może to od nagrzania przez słońce? Powietrze szczelnie zamknięte w środku nie jest suche?
    Czyli jest coraz lepiej :-)

======
    Edit:
    coraz lepiej :-)