Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.

baracuda 314 31 Sie 2017 14:39 693 3
  • #1 31 Sie 2017 14:39
    baracuda 314
    Poziom 8  

Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.Witam.
    Mam kosiarke spalinowa Wolf Garten Senator która nie chce odpalić.Swieca nowka-iskra duza niebieska,odstep miedzy cewka a kolem magnesowym 0.3 ,paliwo caly zbiornik i nawet nie zadymi. Rozebralem gaznik ,przedmuchałem powietrzem,wyczyscilem i dalej nic. Paliwo
    wlewałem przez filter powietrza ,tak samo przez otwor swiecy i nic.Postanowilem zdjąć glowice-czysta ,nagaru niema.
    PYTANIE .
    Czy na zalaczonych zdjęciach cos brakuje-sprężynek. Może zle zalozone.
    Gaznik tez jakiś z jedna iglica przy pływaku do zamykania paliwa.
    Silnik to chyba BRIKSA.Wiem ze poprzedni wlasciciel odpalal ja.
    Zalaczam zdjęcia.

0 3
  • #3 31 Sie 2017 20:57
    baracuda 314
    Poziom 8  

Witam
    Jak znajde jakiś sciagacz to zobaczę i dam znac . Dzieki za spis części ale mi chodzilo o czy sa dobrze osadzone te cięgna i czy sprężynek nie brakuje
    Na razie dzieki

0
  • #4 01 Wrz 2017 11:30
    Czyżycki
    Poziom 17  

Klin koła zamachowego zawsze warto sprawdzić, ale tutaj rzuca się w oczy straszny miszmasz w układzie sterowania gaźnikiem.

Kosiarka Wolf Garten Senator nie chce odpalic.

Według mnie należy wykonać następujące operacje:

I/ pręt nr 6 usunąć z obu otworów;

II/ końcówkę dźwigni sterującej z oczkiem (nr 2) przenieść do otworu nr 5;

III/ sprężyna sterująca ma oryginalnie inny wygląd. Wpisz w przeglądarkę frazę: "spring governor 262075" i zobaczysz, jak ona wygląda. Jej dłuższe ucho (tutaj na zdjęciu oznaczone jako nr 7) ma być wpięte do pozycji nr 8 czyli w oczko dźwigni sterującej i to w tę część oczka jak zaznaczyłem. Ucho okrągłe sprężyny wpięte tak jak teraz. Sprężyna musi być oryginalna.

IV/ Nr 1 to zagłębienie w dźwigni przepustnicy powietrza (ssania). W tym zagłębieniu powinna znaleźć się końcówka sprężynki nr 3. To powinno spowodować, że "cycek" nr 4 przesunie się o 90 stopni w lewo i - patrząc na zdjęcie- będzie na godz. 9.00 (teraz umownie jest na godz. 6.00). Wtedy przepustnica ssania powinna zostać otwarta. Jej położenie możesz potwierdzić po odkręceniu kolektora ssącego (śruba nr 10 i druga, niewidoczna na zdjęciu). Przepustnica ta jest sterowana częścią powierzchni nr 9. Za pomocą manetki gazu (na rączce kosiarki) operator przesuwa linkę gazu nr 11 i wtedy elementy nr 12 poruszają się względem siebie. Powierzchnia nr 9 odpycha "cycek" nr 4, przymykając przepustnicę ssania. Po uruchomieniu silnika i cofnięciu linki gazu, powierzchnia nr 9 oddala się od "cycka", a sprężynka nr 3 powoduje, że "cycek" wraca w swoje położenie (na godz. 9.00),

Tyle moich uwag co do poprawności układu sterującego. Niewiadomą pozostaje stan cięgna (od otworu nr 5 w prawo na zdjęciu), łączącego dźwignię regulatora obrotów z układem sterowania gaźnikiem. Niewiadomy jest również ogólny stan silnika. Powyższe cztery punkty wydają się jednak konieczne do zrealizowania na początek.

0