Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CarProg klon - Nie zapisuje flash MCU MOTOROLA HC908

31 Sie 2017 14:45 1701 6
  • Poziom 28  
    Witam,
    kupiłem CarProg klon v10.05, prawdopodobnie jest to jakaś najstarsza wersja bo większość opcji jest N/A.
    Od tygodnia próbuję sklonować MCU MOTOROLA HC908 z licznika Audi TT 2005r, maska 3K85K.
    Odczyt flash idzie bez problemu, dump w załączniku.
    Jednak zapis, kasowanie, modyfikacja jakichś pojedynczych bajtów, daję zapis, jest pasek postępu, zapisywanie ok 6 minut, weryfikacja ok ale po odczycie okazuje się że kompletnie nic nie jest zmienione.
    Na oscyloskopie sygnały TX i RX wyglądają chyba ok:
    CarProg klon - Nie zapisuje flash MCU MOTOROLA HC908
    CH1 RX (żółty przewód Carprog)
    CH2 TX (zielony przewód Carprog).

Na DK piszą, że jeśli nie zapisuje, trzeba wymienić wszystkie 74HC125D na 74HC125M, jednak z datasheet widzę, że oznaczenie "M" odnosi się tylko do obudowy, takie właśnie kupiłem w RS, ale oznaczenie mają oczywiście 74HC125D. Po ich wymianie nic się nie zmieniło.
    W procku zgodnie z instrukcją podniosłem piny IRQ i PTA0 (choć ten jest chyba do EEPROM).

Myślałem, że może to coś nie tak z security, ale wtedy chyba by nic nie czytał. Carprog ustawiam na HC08AZ60 (2J74Y) i security na Audi TT.
    Próbowałem też zapisywać drugi procek 3K85K z innego licznika, 2J74Y nowy z eBay oraz 2M73Y nowy z Farnell. Na wszystkich ten sam efekt.

Mam zamiar oddać tego Carproga ale coś mi się wydaje, że może to nie być wina sprzętu.

Za pomoc odwdzięczę się w miarę możliwości.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Kolego zamów porządny procek tanich 2j74y nie zapiszesz to podróby
    i 3k85k też nie za dobry 2j74y trzeba dać 100zł
  • Poziom 28  
    Za 2J74Y dałem 80zł od sprawdzonego sprzedawcy ale wiem, że to podróby.
    2M73Y jest orginalny z farnell, też ok 80zł, może Carprog go nie robi, ok.
    Natomiast 3K85K to są orginały w licznikach z czego 1 jest na 100% sprawny.

Na probę podłączyłem się do HC912 w tym liczniku. Carprog go w ogóle nie uruchamia. Na reset podaje mu tylko 2V (ale na 908 podawał 6V na reset). Oczywiście noga w górze, choć nie wiem, czy to wymagane.
    Edit- odczyt 912 działa, próbowałem na uwalonym procku, dlatego nie szło. Odczytuje tylko EEPROM, nie ma opcji flash w ogóle.

Zamierzam jutro kupić naprawionego CP od sprzedawcy supersamiec1 z Allegro link w wersji 4.74 za 1200zł (8.21 ma za 2000), czy są może jakieś lepsze/tańsze opcje?

Acha, wiecie może gdzie można kupić dobrego klona ETL 908?
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Kolego masz już sprzęt.
    Daj go do naprawy, nie kupuj następnego. Po co przepłacać.
  • Poziom 28  
    Naprawiłbym sam, gdybym wiedział jak. Niestety doba ma tylko 24h a ja mam ważniejsze rzeczy na głowie niż to, dlatego bardziej opłaca mi się zapłacić niż samemu do tego dochodzić. Wiem, że można przeprogramować AT91SAM7S256, z tym bym sobie poradził. Co do modyfikacji sprzętowych to poza wymianą 74HC125 (która i tak nic nie dała) nie spotkałem się z żadną instrukcją. Widziałem instrukcje na codecard.eu ale wszystko co tam opisane, mam już zrobione.
    Do naprawy nie oddam bo jestem w UK i nie mam gdzie, a sprzęt zwracam bez problemu więc nie ma znaczenia czy oddam do naprawy, czy kupię już naprawiony.
  • Poziom 32  
    Wydaje mi się że ten naprawiony może okazać się taki sam jak Twój, po prostu trzeba zrobić modyfikacje i wgrać dobry wsad, napisz jaki masz lib?
  • Poziom 28  
    Już kupiłem ten z allegro ale mam jeszcze tego chińczyka i chętnie z nim poeksperymentuję zanim go odddam.
    081105CAR001773I.lib
    Kupiłem tani "Altera Programmer FPGA CPLD JTAG (Quartus USB Blaster-Compatible)", da radę?