Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Ariston LL65 awaria - zmywarka nie pobiera wody sygnalizuje błąd diodą

buczerek 31 Aug 2017 15:05 6183 3
    buczerek
    Level 2  
    Witam, poszukuję odpowiedzi na pytanie jaki to błąd? Zmywarka Ariston LL65 po wybraniu programu wypompowuje resztę pozostałej po ostatnim praniu wody, następnie zaczyna buczeć i nie pobiera wody. Jednocześnie zaświeca się dioda nr. 6 licząc od lewej strony tj. płukanie przed zmywaniem. Taca pod zmywarką sucha, filtry czyste pompa odpływowa przeglądnięta- bez uwag , zawór wody wygląda ok, wąż dopływowy drożny. Nie mam już pomysłów. Dodaję że używam soli i tabletek 3 w 1 . Może ktoś ma tabelę kodów.
    malimaro
    Level 4  
    Zawór wygląda na ok, ale czy go sprawdzałes czy się otwiera ?
    buczerek
    Level 2  
    Zaworu nie demontowałem, spróbuje jeszcze raz dzisiaj go wyciągnąć i podłączyć poza zmywarką. Zauważyłem natomiast metodą prób i błędów, że kiedy wyciągnąłem pojemnik na sól i po wymyciu i "przedmuchaniu" pobrała wodę i jeden cykl przebrnęła do końca. Przy zbiorniku na sól jest taki jakby filtr. Możliwe żeby to on zatrzymywał wodę? Zdjęcie przykładowe, ale o ten element chodzi
    Zmywarka Ariston LL65 awaria - zmywarka nie pobiera wody sygnalizuje błąd diodą
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    buczerek wrote:
    zaczyna buczeć i nie pobiera wody

Nic innego tylko elektrozawór na zasilaniu ( na dopływie) . Odkręć węża doprowadzającego i otwórz zawór zasilający.