Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Youtube zacina się - Youtube zacina się po czasie

31 Sie 2017 18:01 6738 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam duży - bo denerwujący) problem z odtwarzaniem czegokolwiek z youtube.
    Zacina się głównie dźwięk (tak jakby był problem z pamięcią) po upływie różnego czasu, niezależnie czy komputer działa cały dzień czy został niedawno włączony.
    Po zamknięciu i uruchomieniu przeglądarki (nie ma znaczenia jakiej) ponownie film/muzyka itp ładuje się ale nie odtwarza.
    Dopiero po resecie komputera ponownie Youtube odtwarza poprawnie filmy/muzykę
    Z reguły używam przeglądarki Chrome, czasem Firefox.

Zastanawiam się czy nie ma to związku z tym że używam WIN 10. Dodatkowo system ten uruchamia się dłużej od jakiegoś czasu ok 2 minut i 15 sekund.

Dane komputera:
    kupiony ok maja tego roku
    8 gb GB RAM DDR3
    procesor Intel Celeron J1900 1,99GHz
    płyta główna AsRock
    karta graficzna zintegrowana
    system WIN 10 pro
  • Poziom 38  
    Pokaż SMART dysku twardego. Moim zdaniem prawie na pewno twój dysk lada moment padnie.
  • Poziom 16  
    Dysk trzeba sprawdzić, ale tutaj przyczyna może być zupełnie gdzie indziej.
    Zwróć uwagę na to, że filmy z YT mogą być w różnych formatach. Zarówno dzwięk jak i obraz.
    Wejdź na tą stronę i sprawdź, które funkcje masz w przeglądarce aktywne.
    https://www.youtube.com/html5?gl=PL
    Przeinstalowałbym na twoim miejscu kodeki audio/video. Zwróć uwagę na pakiet K-Lite Codec Pack. Następnie pobierz flasha. Zainstaluj najnowsze wersje przeglądarek.
    Rozumiem, że system jest 64 bitowy i naprawdę wykorzystuje te 8 GB pamięci, zamiast niespełna 4 GB. Powyłączaj zbędne w danym momencie aplikacje.
    Sprawdź jakie masz zużycie pamięci, procesora w trakcie odtwarzania, oraz jakie jest obciążenie sieci. Uruchom w tym celu menadżer zadań.
    Jeśli masz dostęp do sieci poprzez kartę wi-fi to siła/jakość sygnału też jest ważna do streamingu takich materiałów, oraz jednoczesnego wykorzystania przez inne aplikacje.
    Zwróć uwagę czy system się za dużo nie aktualizuje w tle, podczas gdy ty chcesz korzystać z internetu. No i jaką masz prędkość neta?
    Filmy z YouTube można pobrać w całości na dysk twardy. Zrób test. Pobierz jakiś krótki film na komputer i sprawdź ile czasu to zajęło. Odtwórz go następnie lokalnie.

Poradnik odnośnie manadżera zadań - https://www.youtube.com/watch?v=6R3Y5YXgZgI
    Link do kodeków K-Lite Codec Pack - https://www.codecguide.com/download_kl.htm
    Do pobierania filmów z YouTube - https://youtubeinmp4.com/
    Flash Player - https://get.adobe.com/flashplayer/
  • Poziom 9  
    Na razie dodaje zrzuty ekranu SMART.

Youtube zacina się - Youtube zacina się po czasieYoutube zacina się - Youtube zacina się po czasie

W drugiej kolejności sprawdzę to co poszesz sylvi91.

Aktualizacja 12.09.2017
    I tak zainstalowałem najnowszy Flash, pakiet K-Lite, sprawdziłem też menedżer zadań. W momencie występowania tych problemów pamięć jest wykorzystywana to ok 2,5 GB, Procesor ok 10%, internet mam stacjonarny tzn. przez skrętkę i wszystko działa prawidłowo.
    Na razie wszystko od 2 dni działa prawidłowo.

Natomiast zauważyłem coś innego i chyba za bardzo się skupiłem na Youtube.pl. Gdy występują te problemy to film odtwarzany na Youtube.pl pobiera jakiś czas (szary pasek) natomiast odtwarzanie (czerwony pasek) i obraz pozostają na pierwszych klatkach. Do tego sprawdziłem film i muzykę z płytki i dysku i dzieje się to samo niestety. brak dźwięku i obrazu. Po resecie wszystko wraca do normy. Zastanawiam się nad kablem HDMI czy on nie jest przyczyną. W chwili obecnej nie mam możliwości sprawdzić na końcówce D-Sub. Jak tylko zdobędę kabel do monitora i do dźwięku napisze jaki efekt.
  • Poziom 9  
    woytyk napisał:

Aktualizacja 12.09.2017
    I tak zainstalowałem najnowszy Flash, pakiet K-Lite, sprawdziłem też menedżer zadań. W momencie występowania tych problemów pamięć jest wykorzystywana to ok 2,5 GB, Procesor ok 10%, internet mam stacjonarny tzn. przez skrętkę i wszystko działa prawidłowo.
    Na razie wszystko od 2 dni działa prawidłowo.

Natomiast zauważyłem coś innego i chyba za bardzo się skupiłem na Youtube.pl. Gdy występują te problemy to film odtwarzany na Youtube.pl pobiera jakiś czas (szary pasek) natomiast odtwarzanie (czerwony pasek) i obraz pozostają na pierwszych klatkach. Do tego sprawdziłem film i muzykę z płytki i dysku i dzieje się to samo niestety. brak dźwięku i obrazu. Po resecie wszystko wraca do normy. Zastanawiam się nad kablem HDMI czy on nie jest przyczyną. W chwili obecnej nie mam możliwości sprawdzić na końcówce D-Sub. Jak tylko zdobędę kabel do monitora i do dźwięku napisze jaki efekt.

W prawdzie nie sprawdziłem na innym przewodzie monitor-komputer czy to ma wpływ na prawidłowe działanie. Natomiast po zainstalowaniu sterowników to podobnego monitora tj. LG Monitor Software (SS_Ver6.54, AR_Ver2.2) i jak na razie opisany problem nie występuje także temat zamknięty.
    Youtube zacina się - Youtube zacina się po czasie