Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 43UJ64V-ZD 2017 nie czyta kilku formatów mkv,avi

zerr10 02 Sep 2017 15:25 7122 50
    zerr10
    Level 6  
    jeszcze jedno czemu te 400Mbps hevc mkv 10bit tak tnie otworzyć, otworzył ale tnie jak nie wiem co boże.

Dodano po 4 [minuty]:

mógłbym przysiąc że gdzieś już widziałem na filmiku że gościu zamienił te pliki w jeden plik TS ale w tedy nie zwróciłem takiej uwagi na to bo nie miałem TV i nie wiedziałem że podczas nagrywania jest to szyfrowane w taki sposób.
    AxelNext
    Level 38  
    Bo procesor już sobie nie radzi :idea:

Na moim laptopie idą pliki tylko do 25-mbps-hd-hevc.mkv.
    30 mbps już tnie.
    Doliczając do tego ścieżkę dźwiękowa to już te 25-mbps będzie cięło także pójdzie maks 20-mbps.
    H.264 zawiera mniej danych więc nawet 110-mbps-hd-h264.mkv idzie.

Telewizory zazwyczaj mają słabsze procesory niż komputery więc nie licz na to że jak coś ci pójdzie na komputerze to pójdzie także na telewizorze.

zerr10 wrote:
    mógłbym przysiąc że gdzieś już widziałem na filmiku że gościu zamienił te pliki w jeden plik TS

O czym Ty piszesz :?:
    SRT i IDX to pliki tekstowe, a AVI i MKV to kontenery (formaty) plików video :idea:
    Możesz mieć dwa pliki .ts oraz .idx
    Pierwszy to strumień video, a drugi to plik zawierający dane pliku.
    Mogą też być pliki .eit, ts.ap, ts.cuts, ts.meta, ts.sc
    zerr10
    Level 6  
    str* to nie plik tekstowy tylko zakodowany film, str to nie to samo co srt
    raz gdzieś widziałem jak ktoś połączył te pliki w jeden TS ale to trochę trwa i trzeba wykonać szereg czynności.

Dodano po 2 [minuty]:

nie rozumiem dlaczego takie kłopoty z kodekami ten nowy model ma a stary model 42" LB650V LG Smart TV with webOS nie miał żadnych jedynie nie obsługiwał H.265

Dodano po 4 [minuty]:

0000000100000001STR,0000000100000001IDX,00000001SNF,00000001PIF,00000001NPI,00000001DIF

te pliki mają tylko taką nazwę nie mylić z rozszerzeniem, one nie mają żadnego rozszerzenia dlatego ich poza telewizorem nigdzie indziej nie da się otworzyć.
    I właśnie widziałem gdzieś że gościu połączył te pliki w jeden TS i go uruchomił na PC.
    AxelNext
    Level 38  
    zerr10 wrote:
    str* to nie plik tekstowy tylko zakodowany film, str to nie to samo co srt
    Faktycznie, pomyłka z mojej strony.
    STR to format pliku nagranego przez SmartTV. Dwie litery na opak i wszystko pisane bez sensu.
    zerr10
    Level 6  
    no ja już nie wiem wielu formatów nie potrafi rozpoznawać nie wiadomo dlaczego oni coś musieli pokopać w oprogramowaniu wie ktoś jak się wchodzi do menu serwisowego tego modelu ????
    1 PAWEL
    Level 42  
    Czy zamiast
    zerr10 wrote:
    wie ktoś jak się wchodzi do menu serwisowego tego modelu ????

Mógłbyś porozmawiać z serwisem LG Live Chat - Porozmawiaj online z Konsultantem LG.
    Bardzo łatwo uszkodzić oprogramowanie i tv.
    zerr10
    Level 6  
    muszę czekać do jutra bo dziś niedziela to ich nie ma.
    zerr10
    Level 6  
    już wiem dlaczego formaty mkv i zapewne wiele innych nie chcą działać już to rozwiązałem, za taki szwindel LG powinno dostać Karę Grzywny tak jak i inni producenci co postępują podobnie.
    AxelNext
    Level 38  
    zerr10 wrote:
    już wiem
    I zostawisz to dla siebie :?:
    zerr10
    Level 6  
    nie wiem czy do nich pisać bo nie wiem czy to ma sens ,nie wiem nawet czy oni nauczą się kiedyś czegokolwiek...

Dodano po 34 [sekundy]:

AxelNext wrote:
    zerr10 wrote:
    już wiem
    I zostawisz to dla siebie :?:

chcesz wiedzieć ?

Dodano po 49 [sekundy]:

dobrze więc ci powiem, nie wiedziałem że osoby tutaj tego nie wiedzą zaraz.
    AxelNext
    Level 38  
    Opisz co odkryłem bo może się przydać innym.
    zerr10
    Level 6  
    Już wiem dlaczego mi nie otwierał plików filmowych... ale nie wiem czy zgłosić to do firmy LG bo moim zdaniem to jest istotne bo jeśli ktoś buduje telewizor i dodaje do niego formaty to myślę że powinien WIEDZIEĆ DO CHOLERY ŻE MKV I MKA SĄ ZE SOBĄ ŚCIŚLE POWIĄZANE
    teraz już wiadomo dlaczego jednym plik otwiera a innym nie na TV.

już wyjaśniam najczęściej teraz spotyka się dobre formaty video ale również i audio jest teraz tzw. format mka ( nie mylić z mkv ) który odpowiada za dźwięk, jeśli TV ci nie obsługuje tego dźwięku to ci również nie otworzy filmu nawet jeślibyś miał wszystkie możliwe kodeki video wraz z bibliotekami starczy że ci będzie brakowało mka lub jakiejś jego biblioteki i nie ruszy za cholerę.

Aby się z tym uporać użyłem następujących aplikacji :

mkvtoolnix - służy do wyodrębnienia plików video i audio ( świetnie program, ponieważ nie konwertuje pliku tylko go muksuje bez utraty jakości obrazu nie ważne ile razy dany plik był przerabiany w tym programie i w dodatku robi to szybko. )

AudioExtractor - także świetny program ale służy tylko do wyodrębniania pików audio ale przede wszystkim można w nim zmienić rozszerzenie
    mka na inne i właśnie tego programu użyłem by zmienić format audio.

Po wszystkim zmiksowałem ponownie pliki w mkvtoolnix ale już z zmienionym formatem mka, najwyraźniej mój model z 2017 roku JESZCZE NIE POSIADA Formatu MKA ironia losu, więc nic dziwnego że pisało że nie rozpoznaje pliku tyle że jaki jest sens dodawać do TV mkv skoro nie mieli zamiaru dodać mka bez sensu, większość mkv posiada ścieżkę dźwiękową mka te formaty nie powinny być rozdzielane, mam nadzieje że się czegoś nauczą i dodadzą to w aktualizacji. ,2000 za pół działający format , LG naprawdę nie ośmieszajcie się bo później człowiek się zastanawia czemu plik nie działa.
    Raczej to jest ostatni ekran który od nich kupiłem za to że robią taki szwindel. Chociaż kto wie może większość ekranów nie posiada tego formatu.
    Temat do zamknięcia bo nic już nie wskóram, formatu tego sobie nie wyczaruje w TV żal LG, oby ktoś do nich napisał w sprawie kodeku mka
    1 PAWEL
    Level 42  
    zerr10 wrote:
    już wiem dlaczego formaty mkv i zapewne wiele innych nie chcą działać już to rozwiązałem, za taki szwindel LG

Podaj innym opis rozwiązania przyczyny nie czytania kilku formatów.
    zerr10
    Level 6  
    zapewne dotyczy to również wielu plików avi,mp4 i innych.

Dodano po 4 [minuty]:

1 PAWEL wrote:
    zerr10 wrote:
    już wiem dlaczego formaty mkv i zapewne wiele innych nie chcą działać już to rozwiązałem, za taki szwindel LG

Podaj innym opis rozwiązania przyczyny nie czytania kilku formatów.

to nie jest czytanie kilku formatów bo opis który przedstawiłem można zastosować do wszystkich formatów ale najłatwiej jest dla mkv , dzieki temu można uruchomić na swoim TV każdy format który obsługuje bez konieczności konwertowania obrazu , a co za tym idzie bez utraty jakości bo przecież o to chodzi .
    1 PAWEL
    Level 42  
    zerr10 wrote:
    formatu tego sobie nie wyczaruje w TV żal LG

Ale możesz próbować mailem wysłać reklamację do LG z opisem i zawiadomić rzecznika konsumentów.
    zerr10
    Level 6  
    ironia losu mój TV nie obsługuje jeszcze tego formatu w 2017 roku cholerny LG.

Dodano po 1 [minuty]:

tak więc dla wszystkich którzy pragną sobie zakupić model TV zapytajcie się sprzedawce czy takowy model obsługuje nie tylko mkv ale czy ma wsparcie dla mka bo same mkv nic wam nie da.
    1 PAWEL
    Level 42  
    zerr10 wrote:
    sprzedawce czy takowy model obsługuje nie tylko mkv

Sprzedawca będzie czarował aby sprzedać oni w większości nic nie wiedzą tylko trzeba na miejscu sprawdzić z własnego dysku.
    zerr10
    Level 6  
    1 PAWEL wrote:
    zerr10 wrote:
    formatu tego sobie nie wyczaruje w TV żal LG

Ale możesz próbować mailem wysłać reklamację do LG z opisem i zawiadomić rzecznika konsumentów.

nie mogę wysłać reklamacji bo nigdzie nie pisało że ten model obsługuje mka a to jest różnica gdyby pisało a jak by nie działało to już inna sprawa ale niestety nie pisze że obsługuje mka więc nic na nich nie mam ale i tak uważam że to jest szwindel i to zapewne nie tylko tej firmy ale innych też piszą ci że TV obsługuje mkv ale ci nic nie napiszą o formacie mka czy obsługuje je, te formaty mają nawet podobną nazwę tak więc zapewne mają ze sobą wiele wspólnego i nie należy ich rozdzielać bo tak jak mówię nie wszystkie pliki mkv będą działać, kiedyś już słyszałem o tym formacie ale zapomniałem o nim bo mało się o nim pisze a jest bardzo istotny bo większość mkv go wykorzystuje.

Dodano po 2 [minuty]:

to są cwaniaki z tych producentów TV tak więc pytajcie o szczegóły.
    AxelNext
    Level 38  
    Pisałem o tym odnośnie AVI i konwersji ścieżki dźwiękowej w programie VirtualDub.
    Chodzi o to że TV np. może odtwarzać pliki video zakodowane w Xvid ze ścieżką dźwiękową MP3 CBR 64,128,192,256,320 kbps.
    Jeśli będzie np. 194 kbps albo VBR to taki plik na TV nie ruszy.

Kolego, wystarczy że użyjesz programu VirtualDub do konwersji samej ścieżki dźwiękowej i po dosłownie kilku minutach masz plik ze ścieżką dźwiękową w MP3 lub AC3 i TV odtworzy film bez problemu. Nie musisz wyodrębniać ścieżki dźwiękowej z filmu potem robić konwersję i znowu łączyć z filmem.
    zerr10
    Level 6  
    Jeszcze taka rada pliki mogą nie być rozpoznawane również w wypadku tzw. opóźnienia czasowego ścieżki dźwiękowej jest taka możliwość w
    programie mkvtoolnix na moim TV takowy plik filmowy nie rozpoznawał nawet jeśli obsługiwał wybrany format audio i video, zastanawiałem się właśnie dlaczego nie rozpoznaje pliku skoro go obsługuje, wina była po stronie opóźnienia, ale da się to obejść .

Najpierw należy zmienić format mka ( na przykład w programie AudioExtractor ) następnie zmuksować plik w programie mkvtoolnix ale bez modyfikacji opóźnienia czasowego. ( czyli w oryginalnej postaci nawet jeśli jest nie synchronizowany z obrazem filmu )

Po raz drugi zmuksować ten sam plik w programie mkvtoolnix, dodać ten sam plik dźwiękowy ale tym razem z opóźnieniem czasowym
    ( synchronizacją wymaganą aby dźwięk się zgadzał z obrazem ) może posiadać ten sam format lub najlepiej zmienić go na inny, tak na wypadek aby się nie gryzły, choć mi akurat TV uruchomił na takich samych formatach.

Następnie można już uruchomić plik na telewizorze i wybrać ścieżkę audio z synchronizowanym dźwiękiem pod obraz. (dobrze że teraz przynajmniej tworzą takie możliwości wyboru ścieżki audio, bo inaczej ten sposób był by bezużyteczny)

Pliki audio które wymagają opóźnienia czasowego w mkvtoolnix należy muksować zawsze na drugim lub ostatnim miejscu.
    Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale najwyraźniej TV szkodzą te opcje, takie jak opóźnienie czasowe itp. przy pierwszym podejściu muskowania, wiem bo sprawdzałem na moim TV i mi znowu pisało że niby nie rozpoznaje pliku, tak więc opisałem rozwiązanie tego problemu, jeśli ktoś by miał takowy kłopot, trochę tego jest no ale to nie moja wina że tworzą takie dziwne telewizory może się w końcu czegoś nauczą, bo to co powyżej napisałem wydaje się nie mieć najmniejszego sensu bo do cholery po co muksować 2 razy ten sam plik z tą samą ścieżką audio i nawet o tym samym formacie, skoro można by to było zrobić za pierwszym razem, najwyraźniej dla ich telewizorów jest to różnica i tyle.
    Jeśli ktoś chce mieć więcej ścieżek w jednym pliku to tak jak już wyżej pisałem najlepiej każda ścieżka o innym rozszerzeniu.
    Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:
    AxelNext wrote:
    Pisałem o tym odnośnie AVI i konwersji ścieżki dźwiękowej w programie VirtualDub.
    Chodzi o to że TV np. może odtwarzać pliki video zakodowane w Xvid ze ścieżką dźwiękową MP3 CBR 64,128,192,256,320 kbps.
    Jeśli będzie np. 194 kbps albo VBR to taki plik na TV nie ruszy.

Kolego, wystarczy że użyjesz programu VirtualDub do konwersji samej ścieżki dźwiękowej i po dosłownie kilku minutach masz plik ze ścieżką dźwiękową w MP3 lub AC3 i TV odtworzy film bez problemu. Nie musisz wyodrębniać ścieżki dźwiękowej z filmu potem robić konwersję i znowu łączyć z filmem.

hi znasz może dobre słuchawki pod ten model bo on już nie ma wejścia jack słuchawkowego i szukam słuchawek takich na bluetooth ale z wbudowaną baterią którą można ładować z gniazda usb TV. Czy istnieje coś takiego szukam w cenie od 100 do 150zł i czy można będzie na przykład mieć podpięte te słuchawki do tv przez usb i słuchać , nie znam się na tym znasz jakieś ?
    zerr10
    Level 6  
    Jeszcze jedno pytanie czemu gdy używam słuchawek na bluetooth to mi znika możliwość Wyboru Trybu Gry, dlaczego tak się dzieje ? nie rozumie robi się na siwo i nie mogę go wybrać słuchawki to sound blaster JAM Creative. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu ? po prostu na trybie gier mam lepsze kolorki w grach, ehm te cholerne LG.