Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy wirus został usunięty ?

TheRockHbk 01 Wrz 2017 09:41 360 6
  • #1 01 Wrz 2017 09:41
    TheRockHbk
    Poziom 12  

Witam
    Wczoraj kliknąłem w jeden link na chacie, strona sie nie załadowała tylko kursor w przegladarce oraz menu start zaczął sie przewijać i wszystko zaczęło mulić.
    Resetowałem komputer i znowu to samo wiec przeskanowałem komputer KIS (nic nie wykryło) oraz mbam (znalazło 7 zagrożeń, usunałem je).
    Programy miałem nie na płycie tylko na dysku wiec chyba takie skanowanie nie ma sensu??

Na wszelki wypadek zrobiłem formata dysku c przy instalacji windowsa 7 a dyski d i e zostawiłem w spokoju, dopiero teraz komputer chodzi normalnie szybko.
    Czy jest szansa na to że nadal mam wirusa albo ktoś mnie śledzi? Co dalej powinienem zrobić.

0 6
  • #2 01 Wrz 2017 09:43
    Kolobos
    Spec od komputerów

Skoro wykonales formatowanie to infekcja zostala usunieta i na pewno nie byl to wirus, predzej jakis trojan albo spyware, ktore mozna latwo i szybko usunac bez formatowania.

0
  • #3 01 Wrz 2017 09:55
    TheRockHbk
    Poziom 12  

Właśnie nie byłem pewny czy wszystko zostało usunięte bo 2 partycje zostawiłem ze starymi plikami (tylko dysk c formatowany) i myślałem że tam mogło sie ukryć.
    Mógłbyś uświadomić mnie jak bez formatowania pozbyc sie spyware, trojana itp?

0
  • #4 01 Wrz 2017 10:02
    Kolobos
    Spec od komputerów

Trzeba sie znac albo zamiescic wymagane logi z FRST w tym dziale.

0
  • Pomocny post
    #6 01 Wrz 2017 13:45
    Kolobos
    Spec od komputerów

Tak jak napisalem wczesniej:
    > Skoro wykonales formatowanie to infekcja zostala usunieta

Logi sa zbedne.

0
  • #7 01 Wrz 2017 15:28
    TheRockHbk
    Poziom 12  

Troche to dziwne ze wystarczyło wyczyścić partycje c a nie cały dysk wszystko i powróciło do normy.
    Dzięki Kolobos za pomoc

0