Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Automatyczne włączenie laptopa przy włączeniu zasilacza

roxatavo 01 Wrz 2017 12:00 954 9
  • #1 01 Wrz 2017 12:00
    roxatavo
    Poziom 7  

Hej,

czy istnieje możliwość aby laptop automatycznie się włączał po włączeniu listwy zasilającej do której jest podłączony ?

Widziałem, że jest taka możliwość w komputerach stacjonarnych ale nigdzie nie znalazłem czegoś takiego tylko z laptopem.

0 9
  • #2 01 Wrz 2017 12:27
    mipix
    Poziom 30  

Każdy komputer stacjonarny (bez UPS-a) wyłączy się po odcięciu zasilania na listwie. Laptop także tyle, że bez baterii. Ponowne uruchomienie w trybie awaryjnym. Nie polecam takiego wyłączania, komputer z systemem na dysku, to nie telewizor.

0
  • #3 01 Wrz 2017 12:42
    piterek-23
    Poziom 32  

mipix napisał:
    Każdy komputer stacjonarny (bez UPS-a) wyłączy się po odcięciu zasilania na listwie. Laptop także tyle, że bez baterii. Ponowne uruchomienie w trybie awaryjnym. Nie polecam takiego wyłączania, komputer z systemem na dysku, to nie telewizor.

Autorowi chodzi o włączanie, a nie o wyłączanie laptopa :P

W laptopie chyba czegoś takiego nie zrobisz (mogę się mylić) Nie widziałem takiej opcji w BIOS w żadnym laptopie.

0
  • #4 01 Wrz 2017 13:02
    roxatavo
    Poziom 7  

piterek-23 napisał:
    Autorowi chodzi o włączanie, a nie o wyłączanie laptopa

W laptopie chyba czegoś takiego nie zrobisz (mogę się mylić) Nie widziałem takiej opcji w BIOS w żadnym laptopie.

Dokładnie chodzi o włącznie :P

Też nie widziałem takiej opcji w biosie. Szkoda bo bawię się trochę w edycję mojego stanowiska i to był jeden z elementów, które chciałbym zrealizować :(

0
  • #5 02 Wrz 2017 21:58
    34konradeczek
    Poziom 8  

Podaj markę i model laptopa.

0
  • #6 06 Lis 2017 20:28
    partyzancik
    Poziom 17  

U mnie w komputerze coś takiego się dzieje . Laptop to HP ProBook 4520s .
    W komputrze jest uszkodzona bateria .Laptop jej nie ładuje, tylko wykrywał że jest podłączona . Ostatnio wyświetla że nie wykrywa obecności baterii .
    Jak do wyłączonego laptopa podłączam podłączony do sieci zasilacz to też odpala
    . Ostatnio to i zegar samoczynnie się przestawia po wyłączeniu zasilania.

0
  • #7 06 Lis 2017 22:57
    safbot1st
    Poziom 43  

roxatavo napisał:
    czy istnieje możliwość aby laptop automatycznie się włączał po włączeniu listwy zasilającej do której jest podłączony ?

Pośrednio taka opcja istnieje. Zależnie, czy chcesz pracować zdalnie, czy lokalnie - opcje są tylko dwie. Wybudzić komputer z hibernacji zaczynając pracę lub przez Magic Packet.
    Ogólnie we wszystkich komputerach powinny być "watchdogi" = układy, które właśnie mogą włączać PC o zadanej godzinie, pilnować, czy PC się zawiesił i reagować.
    Niestety nie ma ich.

0
  • #8 07 Lis 2017 13:37
    klaunator
    Poziom 1  

Jak najbardziej istnieje opcja automatycznego włączania komputera po dostarczeniu zasilania. Wystarczy to ustawić to w bios'ie.

0
  • #9 10 Lis 2017 12:51
    Kasek21
    Poziom 43  

klaunator napisał:
    Jak najbardziej istnieje opcja automatycznego włączania komputera po dostarczeniu zasilania. Wystarczy to ustawić to w bios'ie.

Nie każdy komputer ma takową opcję.

0
  • #10 05 Wrz 2018 10:19
    roxatavo
    Poziom 7  

Niestety takie rozwiązania w laptopach są ciężkie do uzyskania więc ostatecznie zrezygnowałem.

0