Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA9000 - Kalibracja nie kończy sie sukcesem default (hauteur cuve).

01 Wrz 2017 14:41 687 6
  • Poziom 21  
    Witam
    Tak jak w temacie. Był czyszczony z kawy plus podstawowa konserwacja. Chciałem go skalibrować, ale świnia po procesie kalibracji wyświetla "default (hauteur cuve)" nie pokazuje parametrów z kalibracji i czujnik pozostawia zablokowany. Czujnik działa bo robiąc na stałe zwarcie lub przerwę ekspres staje po etapie z pastylką 10mm.

Robiąc validację czujnika pokazuje że pastylka ma 0,0, ale to gdy czujnik jest zablokowany i świeci na czerwono. Co może być przyczyną? Dodam, że brykiety z espresso wychodzą na jakieś 16mm i są ładne.
  • Poziom 8  
    Widzę, że temat dość stary, ale podepnę się. Kolego udało się rozwiązać problem?
  • Poziom 21  
    Grubszą pastylką :)
    Posprawdzałem wszystko, czujniki, kable, podstawiałem pompę itd. nic to nie dało. Zastanawiałem się czy w trakcie swego życia nie były jakieś podmiany w elektronice robione.
    Skończyło się na deko grubszej pastylce. Po zabiegu ekspres robił chipsy na 13mm i tak zostawiłem. Ostatnio go czyściłem i nadal robi na około 13mm.
  • Poziom 8  
    Na to bym nie wpadł! Też już podejrzewałem jakieś knoty w elektronice. Jutro spróbuję z grubszą pastylką i dam znać czy się udało. Jak myślisz, pastylka 12-13mm będzie ok?
  • Poziom 21  
    Próbuj od jak najbardziej zbliżonej do oryginału. Nie pamiętam ale u mnie to było deko ponad 11mm.
  • Poziom 2  
    Koledzy proszę o pomoc jak w tym ekspresie EA 9000 przeprowadza się kalibrację krążka kawy,bo mój jest ogromny
    Proszę o pomoc!!!!!
  • Poziom 21  
    Wpisz w szukaniu kalibracja krups :) nie bedziemy powielać tematów. Znajdziesz temat z plikiem w którym jest opis kalibracji.
    Wchodzi sie w tryb serwisowy uruchamia proces kalibracji a do zaparzacza przez otwór kawy mielonej wrzuca się odpowiedniej grubości krążek który robi za wzornik. Ekspres robi cykl z krążkiem potem bez i ustala grubość.