Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAE2037KPL - spalony kondensator w module.

golfrydman 01 Wrz 2017 15:08 459 4
  • #1 01 Wrz 2017 15:08
    golfrydman
    Poziom 2  

Witam!
    Pralka Bosch WAE 2037KPL - spalony kondensator na płycie. Pralka w trakcie prania wyłączyła się, wyglądało jakby brakło prądu. Po oględzinach - jak na zdjęciu. Czy ktoś z Forumowiczów zna może wartość kondensatora na płytce (zdjęcie). U mnie spalony na węgiel. Czy podmiana na dobry wystarczy, czy pali się bo jakieś "śmieci" z sieci idą? Będę wdzięczny za każdą sugestię. W temacie Link w pierwszym poście na zdjęciu to ten niebieski nad spalonym rezystorem.

0 4
  • Pomocny post
    #2 01 Wrz 2017 15:44
    TONI_2003
    Moderator

golfrydman napisał:
    Czy podmiana na dobry wystarczy, czy pali się bo jakieś "śmieci" z sieci idą?
    Zapewne to musiało być coś bardziej poważnego i to raczej wiele razy, że warystor tak wygląda... Jednak sprawdź jeszcze te elementy na zdjęciu jakie zaznaczyłem oraz ten kawałek ścieżki :D

0
  • #3 05 Wrz 2017 14:31
    golfrydman
    Poziom 2  

Dziękuje za zainteresowanie. Po dotknięciu z tego warystora zostały tylko nóżki. Rezystor spalony, ścieżka "odpażona" w miejscu lutu, a jak sprawdzić ten stabilizator, niestety nie wiem.

Dodano po 1 [minuty]:

TONI_2003 napisał:
    Zapewne to musiało być coś bardziej poważnego i to raczej wiele razy

Czy zwarcia, po których padają S-ki to może być to bardziej poważne?

0
  • #4 05 Wrz 2017 15:08
    TONI_2003
    Moderator

Myślę, że na takie pytanie nie trzeba raczej odpowiedzi, a nic nie dzieje się bez przyczyny (wezwać elektryka z prawdziwego zdarzenia raczej nie zaszkodzi)...

0
  • #5 05 Wrz 2017 16:44
    golfrydman
    Poziom 2  

A ten warystor to jaki powinien być?

Dodano po 3 [minuty]:

A elektryk swoją drogą.

0