Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie jest ograniczone

01 Wrz 2017 22:08 3246 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

Posiadam laptopa Acer Aspire E1-571, karta sieciowa Broadcom 802.11n
    Na wstępie nie znam się na sieci bezprzewodowej, dotychczas umiałem tylko połączyć do sieci. Nigdy ta wiedza nie była mi potrzebna.
    A w latach szkolnych działałem kablowo.

Korzystałem normalnie z wifi, czyli sieci bezprzewodowej UPC. Pewnego dnia dostałem ofertę dla stałego klienta, za lekko wyższe koszty szybszy internet i wiele ciekawych opcji do telewizora na którą wyraziłem zgodę. Po zamontowaniu dekodera oraz modemu, wystąpiły problemy.

Mój komputer-laptop został połączony z siecią jednak ciągle wisi napis: połączenie ograniczone, przez to nie mogę korzystać z internetu. Wifi (sieć bezprzewodowa działa na każdym laptopie który testowałem a było ich wiele). Przez kabel działa prawidłowo, bez żadnych błędów.

Stacjonarny używam do pracy, i w tym pokoju znajduje się modem. Nie jestem pewny, czy mogę używać wifi na stacjonarnym, wydaje mi się, że nie mam takiej opcji. W tym pokoju mam też drukarkę, i nie mam miejsca na wybudowanie biurka z laptopem, zresztą chcę mieć możliwość operowania w innym pokoju wraz z przenoszeniem laptopa gdziekolwiek w mieszkaniu. Zatem opcja stałe połączenie jest moją ostatecznością, tutaj jednak z tą inicjatywą powrócę pod koniec.

Wiele już próbowałem zrobić, w zasadzie to już nie wiem, czy coś nowego znajdę. Jednak jestem gotowy aby zrobić coś ponownie, a może przyniesie efekt finalnego rozwiązania problemu. Podczas diagnozy ujawniała się informacja, że są problemy z kartą sieciową.

Nie mam możliwości odnowienia poprzedniego modemu na którym wszystko działało idealnie, stary modem nie posiadał nowych opcji do telewizji, oraz słabo działał.

Czego nie rozumiem:
    W ustawieniach sieci na stronie 192.168.0.1 widnieje informacja, że mój modem działa jako router, jeśli zmienię na modem to nie będę mieć opcji bezprzewodowej (taki widnieje napis), może tutaj pozmieniać.

Moje przemyślenia:
    Czy formatowanie systemu coś może zdziałać? Może system zapomni danych starej sieci i z tą nawiąże porozumienie? Formatowałem niecały miesiąc temu. Od czasu formatowania, tak naprawdę działał zaledwie dwa tygodnie, gdyż obudowę zmieniałem i wyczyściłem laptopa w profesjonalnym serwisie. Więc wirusów itp nie powinno być.

Moje ewentualne propozycje, jeśli nie znajdziemy rozwiązania na problem.
    1. Mam router TL-WR841N Tp-link 300 mb/s
    - aby stworzyć podsieć i do niej połączyć, mam wrażenie, że chyba nie udało mi się tego efektu osiągnąć lub jeśli dałem radę to nie rozwiązało problemu z ograniczeniem połączenia.
    - ewentualnie połączyć router TL-WR841N do modemu w sieci bezprzewodowej, czyli w innym pomieszczeniu wyłapie sieć modemu a do tego routera TL-WR841N kablowo połączyć laptopa, jeśli jest to możliwe.

Dodam ponownie zapis, że próbowałem już wiele rozwiązań z różnych stron i forum, więc proszę nie piszcie, że to już było, gdyż każdy ma indywidualne problemy. Szukałem w każdą wolną chwilę od 26 sierpnia. Nie daje mi to spać, nie jestem człowiekiem, który idzie na łatwiznę, wiele razy odnajdywałem rozwiązania do laptopów, kiedy ludzie po szkołach informatycznych mówili o wyrzuceniu sprzętu na śmieci. Niestety, nie znam się na dziale sieci bezprzewodowej. Nie wiem czy kupno karty sieciowej coś zmieni, gdyż problem wystąpił po zmianie sieci. Postaram się w najbliższym czasie połączyć laptopa do innej sieci, jednak nie będzie to takie proste i na pewno zajmie to w czasie być może potrwa nawet do kilku dni.

pozdrawiam
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Arminalen napisał:
    Stacjonarny używam do pracy, i w tym pokoju znajduje się modem.

I ten stacjonarny działa łącząc sie z internetem? Pokaż wynik polecenia ipconfig (uruchom je w okienku cmd).

Arminalen napisał:
    komputer-laptop został połączony z siecią jednak ciągle wisi napis: połączenie ograniczone, przez to nie mogę korzystać z internetu.

Jak wyżej - ipconfig z laptopa wstaw.

Arminalen napisał:
    Wifi (sieć bezprzewodowa działa na każdym laptopie który testowałem a było ich wiele).

Czyli na tym WiFi działają ci inne laptopy?

Arminalen napisał:
    Posiadam laptopa Acer Aspire E1-571, karta sieciowa Broadcom 802.11n

Jaki masz system operacyjny?
  • Poziom 2  
    Na bieżąco pouzupełniam informacje, obecnie opiszę te które jestem w stanie na teraz.

1. Tak, stacjonarny działa z internetem, jest podłączony kablem. Nie obsługuje wifi, więc nie mam jak odłączyć modemu i przenieść do innego pokoju aby działał bezprzewodowo a laptop na kablu.
    ipconfig
    Spoiler:
    Konfiguracja IP systemu Windows
    Karta Ethernet Połączenie lokalne:
    Sufiks DNS konkretnego połączenia : home
    Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::4b8:cf11:1113:91da%10
    Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.220
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Karta Ethernet Połączenie lokalne 2:
    Sufiks DNS konkretnego połączenia :
    Adres IPv6. . . . . . . . . . . . : 2620:9b::19ae:5f
    Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::59d8:c835:3939:fdcb%12
    Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 25.174.0.95
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.0.0.0
    Brama domyślna. . . . . . . . . . : 2620:9b::1900:1

Karta tunelowa isatap.home:
    Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony
    Sufiks DNS konkretnego połączenia : home

Karta tunelowa isatap.{7CDACF6B-9680-4B55-B447-9C07BD555B5D}:
    Stan nośnika . . . . . . . . . . .: Nośnik odłączony
    Sufiks DNS konkretnego połączenia :

2. Laptop
    ipconfig pod kablem:

Spoiler:
    Windows IP Configuration
    Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 1:
    Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
    Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Wi-Fi:
    Connection-specific DNS Suffix . : home
    Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::e8c1:ddde:7ed:db51%4
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.178
    Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Ethernet adapter Ethernet:
    Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::b830:7a31:8f54:93a6%3
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.122

Tunnel adapter isatap.home:

ipconfig bez kabla internetowego i z połączenia wifi w trybie ograniczonym:

Spoiler:
    Windows IP Configuration

Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 1:
    Connection-specific DNS Suffix . :

Wireless LAN adapter Wi-Fi:
    Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::e8c1:ddde:7ed:db51%4
    IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.178

Ethernet adapter Ethernet:

Tunnel adapter isatap.home:

3. Kiedy nie mogłem korzystać z internetu, bo był ten sam napis co teraz: ograniczenie, to przetestowałem na tablecie, telefonie oraz na dwóch innych laptopach (W7 i W10), wszystko działało płynnie, sieci kazałem zapomnieć.

4. laptop Windows 8.1 64bity, laptop nie obsługuje starszych systemów operacyjnych.

Dodatkowe dane, które może wspomogą:
    Podczas diagnozy sieci wifi na laptopie wyświetlany napis:
    Ten komputer jest prawdopodobnie skonfigurowany prawidłowo, Wykryty Wykrzyknik na żółtym tle w znaku trójkąta ale urządzenie lub zasób (Serwer DNS) nie odpowiada.

Wkrótce postaram uzupełnić dane ipconfig z poszczególnych wymienionych komputerach, pytanie w jaki sposób polecacie przedstawić te dane? Bo przepisywanie to mało praktyczna droga.

pozdrawiam,

P.S. propozycje znajomych:
    1. Mostowanie routera z innym laptopem działającym z wifi potem kablem do mojego laptopa. Minusy, obecność innego laptopa oraz mnóstwo pracy na której nie znam się podczas budowania mostu.
    2. Zmiana Modemu ustawionego od początku jako router w tryb tylko modemu a następnie podłączenie Tp-Link-a jako router i do tego routera łączyć sprzęt, dekoder(tak działa tylko na wifi) oraz drukarkę i inne laptopy, telefony.
  • Poziom 2  
    Jutro będę z laptopem w serwisie, będą sprawdzać czy karta sieciowa jest dobrze podłączona.

Jak serwis nic nie wykaże, to wykonam w ustawieniach internetowych podmianę routera na modem podłączając do modemu TP-LINK.

Jeśli i to nie poskutkuje, wezmę się za kabel internetowy 30 metrowy.

Dodatkowe informacje dzisiejsze:
    Lampka kontrolna wifi świeci prawidłowo.
    DNS oraz IP zostały zrestartowane, formułami: ipconfig /displaydns oraz netsh int ip reset.
    Wifi był wyłączany po za standardową procedurą w ustawieniach karty sieciowej także Fn+ F3 (ikonka wifi).
  • Poziom 2  
    Poradziłem sobie w inny sposób. Przedzwoniłem do brata który wpadł na pomysł z zewnętrzną kartą sieciową, to pomogło.

Wniosek: Ludzie po studiach informatycznych nie myślą logicznie, szukają drobnych szczegółów zamiast skupić się na prostych rozwiązaniach. W tej sprawie brało udział trzech informatyków, ani jeden nie poradził sobie z wyzwaniem.

Nie polecam forum elektroda, tutaj nie ma nikogo z fachową wiedzą, bądź ludzie nie wierzą w swoje możliwości, bo przez kilka dni tylko jedna osoba odezwała się, a był/a nią jdubowski któremu/której bardzo dziękuje, co prawda nie zakończył/a sprawy jednak jako jedyny/a coś rozpoczął a jego/jej specjalnością nie są sieci bezprzewodowe, brawa dla tego Pana/Pani
    Ogólnie moim zdaniem to forum jest przereklamowane i nigdy tutaj nie powrócę.

Żegnam.