Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer djx750 - -dźwięk w słuchawkach bez wciskania "cue"

01 Wrz 2017 23:18 354 2
  • Poziom 8  
    Witam,

zakupiłem niedawno mikser używany behringer djx750 i nie wiem czy to tak ma być fabrycznie czy nie, ale na słuchawkach mam dźwięk z kanału nawet jak przycisk cue jest wyłączony a potencjometrem od regulacji dźwięku na kanale mogę regulować też dźwięk w słuchawkach. Problem jest dość skomplikowany więc postaram się wyjaśnić jak najprościej w przykładach:

1. Potencjometry od kanałów ściszone do zera, potencjometr od "monitor" ustawiony na CUE i jak wciskam przycisk CUE od obojętnie jakiego kanału to dziala prawidłowo. Mam odsłuch na słuchawkach, funkcja split/stereo też działa.

2. Potencjometr od CH1 na max, CUE wyłączone i w słuchawkach słyszę dźwięk z CH1. Po przełączeniu SPLIT/STEREO słyszę w obu słuchawkach lub jednej dźwięk z CH1. Włączam CUE z CH2 gdzie jest ściszony do zera to miesza mi na słuchawkach dźwięk z CH1 i CUE CH2 w trybie STEREO, lub w funkcji SPLIT w jednej słyszę ciągle CH1 a w drugiej CUE CH2 i cichy dźwięk CH1.

3. Potencjometry CH1 i CH2 na max, na słuchawkach słyszę dźwięk z tych kanałów, CUE wyłączone, potencjometr od "monitor" ustawiony na CUE czy MASTER nie robi różnicy.

Dodam, że potencjometr od monitor level ustawiałem w różnych pozycjach, na min nie słychać nic, a dalej wzwyż już tak jak wyżej opisałem.
    Problem dzieje się na każdym kanale czy to wejście phono/cd/line. Dodaje obraz poglądowy mixera.

Behringer djx750 - -dźwięk w słuchawkach bez wciskania "cue"
  • Poziom 13  
    Słyszałem kiedyś że Behringer nie jest najlepszą firmą i ich sprzęt pozostawia trochę do życzenia
  • Poziom 39  
    To źle słyszałeś, nie jest to Pioneer ale nie są źle zrobione.

Jest tam jeszcze CUE Master, w jakiej on jest pozycji, gdy CH1 jest ma "max"

Punkt 1. potwierdza prawidłowe działanie CUE1...CUE4, bo z opisu wynika, że można włączyć lub wyłączyć odsłuch, gdy tłumiki CH1..CH4 są na pozycji "0"