Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer djx750 - -dźwięk w słuchawkach bez wciskania "cue"

01 Wrz 2017 23:18 453 2
 • Poziom 9  
  Witam,

  zakupiłem niedawno mikser używany behringer djx750 i nie wiem czy to tak ma być fabrycznie czy nie, ale na słuchawkach mam dźwięk z kanału nawet jak przycisk cue jest wyłączony a potencjometrem od regulacji dźwięku na kanale mogę regulować też dźwięk w słuchawkach. Problem jest dość skomplikowany więc postaram się wyjaśnić jak najprościej w przykładach:

  1. Potencjometry od kanałów ściszone do zera, potencjometr od "monitor" ustawiony na CUE i jak wciskam przycisk CUE od obojętnie jakiego kanału to dziala prawidłowo. Mam odsłuch na słuchawkach, funkcja split/stereo też działa.

  2. Potencjometr od CH1 na max, CUE wyłączone i w słuchawkach słyszę dźwięk z CH1. Po przełączeniu SPLIT/STEREO słyszę w obu słuchawkach lub jednej dźwięk z CH1. Włączam CUE z CH2 gdzie jest ściszony do zera to miesza mi na słuchawkach dźwięk z CH1 i CUE CH2 w trybie STEREO, lub w funkcji SPLIT w jednej słyszę ciągle CH1 a w drugiej CUE CH2 i cichy dźwięk CH1.

  3. Potencjometry CH1 i CH2 na max, na słuchawkach słyszę dźwięk z tych kanałów, CUE wyłączone, potencjometr od "monitor" ustawiony na CUE czy MASTER nie robi różnicy.

  Dodam, że potencjometr od monitor level ustawiałem w różnych pozycjach, na min nie słychać nic, a dalej wzwyż już tak jak wyżej opisałem.
  Problem dzieje się na każdym kanale czy to wejście phono/cd/line. Dodaje obraz poglądowy mixera.

  Behringer djx750 - -dźwięk w słuchawkach bez wciskania "cue"
 • Poziom 13  
  Słyszałem kiedyś że Behringer nie jest najlepszą firmą i ich sprzęt pozostawia trochę do życzenia
 • Poziom 40  
  To źle słyszałeś, nie jest to Pioneer ale nie są źle zrobione.

  Jest tam jeszcze CUE Master, w jakiej on jest pozycji, gdy CH1 jest ma "max"

  Punkt 1. potwierdza prawidłowe działanie CUE1...CUE4, bo z opisu wynika, że można włączyć lub wyłączyć odsłuch, gdy tłumiki CH1..CH4 są na pozycji "0"