Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Roadsign R16 - Przeróbka licznika rowerowego z bezprzewodowego na przewodowy

Krzysiek27 02 Wrz 2017 21:48 555 0
  • #1 02 Wrz 2017 21:48
    Krzysiek27
    Poziom 12  

Roadsign R16 - Przeróbka licznika rowerowego z bezprzewodowego na przewodowy Roadsign R16 - Przeróbka licznika rowerowego z bezprzewodowego na przewodowy
    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum .
    Mam pewien kłopot z takim oto licznikiem rowerowym. Jest on bezprzewodowy i wymaga aż dwóch bateri CR 2025 3V. Wracając do meritum gdy go włączam i po zakręceniu kołem pierwszy impuls potrafi zresetować licznik . Potem już działa . Początkowo myślałem że to bateria słaba ale podpiąłem pod zasilacz i nadal to samo . Coś się w nim pokiełbasiło więc nasunęła mi się taka myśl żeby przerobić licznik na przewodowy :?: Tą rurkę szklaną trzeba doprowadzić do licznika ? I wpiąć sie zamiast cewki ? Czy zasilić i jakieś napięcie podawać ?

Przerobiłem wygląda to tak że zasilamy 3V ten włącznik magnetyczny przez rezystor 50 k Ohm i w liczniku podpinamy pod jeden ze styków tej cewki , ja go wy lutowałem żeby nic nie zakłócało pracy. Ścieżkę przerwałem przy włączniku magnetycznym żeby niepotrzebnie elektronika nie pracowała . Pobór prądu wynosi 0.09 - 0.1 m A ,
    Roadsign R16 - Przeróbka licznika rowerowego z bezprzewodowego na przewodowy

Licznik działa jak należy . Nic nie przerywa , nie zakłóca , mniej bateryjek i prądu . Dla mnie rewelacja ! Ciekawostka ! Licznik działa bez baterii na samym ogniwie , lecz słabo przez pochmurną pogodę :D

0 0