Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative MUVO V100 - przestała działać

skubidu26 02 Sep 2017 22:22 2607 33
 • #1
  skubidu26
  Level 9  
  Witam, posiadam mp3 Creative Muvo V100 (wersja 2GB).
  Otóż ostatnio podłączyłem ją do PC w celu zgrania kilku piosenek. Po tej czynności odłączyłem od komputera. Niestety mp3 nie włączyła się (bateria pełna), PC też nie chce jej domyślnie wykryć. Wchodząc w menedżer urządzeń widnieje w zakładce "Inne urządzenia" nazwa "STMP3500". Próbując zainstalować sterowniki ze strony producenta, wcześniej nagrane na CD system wyrzuca niepowodzenie (system nie może odnaleźć oprogramowania sterownika), czy to próbując opcji przeszukania sieci czy samego komputera. Pomyślałem, aby spróbować na starym pececie z Win XP, o dziwo udało się zainstalować sterownik z CD, lecz w dalszym ciągu nie mam dostępu do pamięci USB a MP3 nie daje ani śladu jakiegokolwiek rozruchu po odłączeniu od PC.
  Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem bądź ma jakiś pomysł na reanimacje mp3? Ja osobiście nie mam już pomysłu jak przywrócić ją do wcześniejszego stanu działania.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #3
  skubidu26
  Level 9  
  Dziękuję za plik, lecz niestety podczas instalacji wyskakuje komunikat "This operating system is not supported". Korzystam z Win7 64bit
 • #4
  gradek83
  Level 41  
  Kliknij prawym myszki na program wybierz właściwości i w zakładce ZGODNOŚĆ uruchom w trybie zgodności Albo odpal to na tym starym PC z XP
 • #5
  skubidu26
  Level 9  
  Próbowałem od razu tej opcji, niestety bezskutecznie. Odpaliłem stary PC z XP na pokładzie, ale tutaj pojawił sie z kolei inny problem. Udało sie uruchomić instalkę, wykryło mp3 i przy próbie uaktualnienia oprogramowania przy zaznaznaczonej opcji sformatowania mp3 wyskakuje podczas ładującego sie paska postępu błąd "Przekroczono limit czasu semafora". Screen w załączniku.
 • #6
  gradek83
  Level 41  
  Otwórz mp3 i zrób zdjęcie od środka powiedz mi czy mp3 ma przycisk RESET
 • #7
  skubidu26
  Level 9  
  Nie widze takiego przycisku. Chyba, ze kombinacja klawiszy np. Power + vol- wywołuje taką funkcję.

  Creative MUVO V100 - przestała działać Creative MUVO V100 - przestała działać
 • #8
  gradek83
  Level 41  
  Od środka tak aby było widać bebechy
 • #10
  gradek83
  Level 41  
  Rozkręć obudowę tak aby było widać baterie i elektronikę.
 • #11
  skubidu26
  Level 9  
  Brak jakichkolwiek mocowań, które by umożliwiały rozłożenie. Wszystko spasowane na sztywno, podejrzewam ze jak rozłożę to juz nie złożę bez uszkodzenia plastikowych zapadek, które jak podejrzewam trzymają całą obudowę. Czy można obejść jakoś ten błąd podczas procesu instalacji nowego firmware z tym przekroczeniem limitu czasu semafora? Może jest jakis starszy soft od tego 1.05.01e, który zostałby pomyślnie zainstalowany bez tego typu błędów?
 • #12
  gradek83
  Level 41  
  Podejrzewam uszkodzenie pamięci flash mogło dojść do zawilgocenia i zaśniedzenia pinów dla tego chce to zobaczyć od środka. Ewentualnie sprawdź czy aktualizacja ruszy bez włożonej baterii.
 • #13
  skubidu26
  Level 9  
  Wyciągałem baterie i ponawiałem aktualizacje. Ten sam błąd z "przekroczeniem limitu czasu semafora"
 • #14
  gradek83
  Level 41  
  A jak nie zaznaczysz opcji FORMAT to też taki błąd masz?
 • #15
  skubidu26
  Level 9  
  Gdy nie zaznaczam opcji format automatycznie wymusza sformatowanie, w przeciwnym razie nic sie nie dzieje. Aby zaktualizować potrzebny jest format...
 • #16
  gradek83
  Level 41  
  Tam masz ta jedną śrubkę odkręcasz podważasz z wyczuciem i obudowa schodzi to stara mp3 i tak nie działa więc już gorzej nie będzie .
 • #17
  skubidu26
  Level 9  
  Stara, dlatego za wszelką cenę próbuje reanimacji. Jakość dźwięku nieporównywalna z obecnymi dobrodziejstwami jakie oferuje rynek. Za chwile podeśle foto jak uda sie rozebrać na czynniki pierwsze 😊
 • #18
  gradek83
  Level 41  
  Ewentualnie sprawdź jeszcze ten soft w załączniku.

  Wejdź w katalog firmware upgrade i uruchom stupdaterapp.exe
  pliki resource.bin to pewnie firmware sprawdź czy ci się wgra
 • #20
  gradek83
  Level 41  
  Raczej o tą cześć z wyświetlaczem się bardziej rozchodzi ale jeśli nie czujesz się na siłach to może daj to do jakiegoś serwisu .
 • #21
  skubidu26
  Level 9  
  Ok, spróbuje za jakaś godzine z tym drugim plikiem i dam znać
  Dodano po 2 [godziny] 27 [minuty]:
  Uruchomiłem plik "stupdaterapp.exe" z folderu firmware upgrade na WinXP.
  Wyszukuje mp3, w "Mój komputer" pojawia sie jako Dysk wymienny lecz nie można otworzyć ani sformatować, w opcji "Zarządzaj dyskami" nie pojawia sie w ogóle urządzenie.
  Ikonka pracuje ale na tym sie to kończy, nie idzie żaden dalszy postęp (screen w załączniku). W przypadku tamtego pierwszego pliku wykrywało mp3 po czym przechodziło po chwili do okna upgrade'u (tylko ten błąd z limitem czasu semafora).
  Wyświetlacz mp3 wyświetla pod usb niebieski ekran, na nim pustka. W przypadku pierwszego podejścia z wgraniem firmware nie zapalał się tylko wyświetlane były ikony przesyłu. W tym momencie rozkładam ręce, nie mam pomysłu co by mogło ją wskrzesić...
 • #22
  gradek83
  Level 41  
  Mi też się skończyły pomysły ale obstawiam problem z pamięcią.
 • #23
  skubidu26
  Level 9  
  No nic, chyba nie pozostaje nic innego jak odłożenie do szuflady z niepotrzebnymi gratami. Dziękuje za poświęcony czas i dotychczasową pomoc.
 • #24
  gradek83
  Level 41  
  Miałeś ja otworzyć i sprawdzić od środka jej stan.
 • #25
  skubidu26
  Level 9  
  Część z ekranem jest mocniej spasowana i ciężko ją rozpołowić tak aby niczego nie uszkodzić. Czy podejrzenie środka tej części coś pomoże?
 • #26
  gradek83
  Level 41  
  Na jakim układzie jest ta mp3 STMP tylko jaki nr
 • #27
  skubidu26
  Level 9  
  A jak mogę to sprawdzić?
 • #30
  gradek83
  Level 41  
  Odklej te naklejki 3 okrągłe i tam jest opisany ten układ.
  Odklej tą czarną taśmę i pod wyświetlaczem jak do delikatnie uniesiesz masz kość pamięci postaraj się np szczoteczką starą do zębów oczyścić elektronikę a jak ci się uda to też nóżki układów zwłaszcza kości pamięci.