Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stihl fs130 - pęknięte uchwyty zaworowe

paweł-heniek 03 Wrz 2017 12:12 735 4
  • #1 03 Wrz 2017 12:12
    paweł-heniek
    Poziom 7  

Witam problem dotyczy kosy spalinowej stihl fs130. Jest to silnik 4mix. podczas koszenia kosa nagle zgasła i został zablokowany wał. Po odkręceniu dekielka od zaworów okazało się że pękł uchwyt zaworowy i zawór wleciał do środka cylindra. Kupiłem ten uchwyt kose rozebrałem na części pierwsze wszystko przejrzałem i złożyłem do kupy odpaliła bez problemu silniczek pięknie pracował. Po przepracowaniu 2 godzin znów pękły te uchwyty. rozebrałem znów i dałem obejrzeć to znajomemu co trudni się naprawami takich sprzętów on nic tam też nie zobaczył i nie wie czemu to pęka. Według niego wszystko złożyłem jak należy rozrząd ustawiony tak jak trzeba. Założyłem nowe uchwyty i po około 2 godzinach pracy znów pękły. Może zły luz zaworowy czy coś??? Pierwszym razem ustawiłem na luz 0,10 po drugim złożeniu znajomy doradził żeby ustawić na 0,5 i tak zrobiłem i też to nie to jednak. ma ktoś może jakiś pomysł czemu tak się dzieje? nie chciał bym zanosić do serwisu bo to pewnie tanio nie wyjdzie. dzięki z góry za porady :)

0 4
  • #2 31 Paź 2017 21:44
    orzel-jak
    Poziom 15  

Luz 0,5... no nie żartuj. Obroty silnika sprawdzone?

0
  • #3 02 Lis 2017 19:02
    paweł-heniek
    Poziom 7  

Obrotów nie sprawdzałem.... brałem bardziej na słuch. jak ustawiłem luz zaworowy na 0.10 to jakaś strasznie twarda na starcie była. na 0,5 to już nawet fajnie się szarpało kompresja prawie nie wyczuwalna. ale znowu się coś zepsuło ale już nie rozbierałem jej i leży

0
  • #4 03 Lis 2017 15:54
    orzel-jak
    Poziom 15  

Czasem taniej jest oddać do fachowca. Doświadczenia się nie da zastąpić niczym.

0
  • #5 12 Lis 2017 11:12
    paweł-heniek
    Poziom 7  

fachowiec oglądał cały sprzęt.... nie zauważył żadnych nieprawidłowości

0