Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z internetem w laptopie DELL Inspiron 7566

03 Wrz 2017 15:01 2079 16
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich, mam problem z internetem połączonym przez Wi-Fi w moim Dell Inspiron 7566. Mam tego laptopa od ponad pół roku i działał niezawodnie przez cały czas, aż do czasu gdy zaczął szwankować w nim internet. Wszystkie urządzenia w domu wykorzystują pełne łącze, nie ma problemu z oglądaniem filmów w 1080p, ładują się bez przycinki w androidach, iPad-ach, iPhone-ach i innym laptopie HP., tylko w moim laptopie czasem trudno obejrzeć filmik w 360p, plik, który waży 20MB może się ściągać nawet przez 20 minut. Podczas używania Google Chrome co jakiś czas strona nie ładuje się, tylko pokazuje ekran z napisem "Wykryto zmianę sieci". Czasem też połączenie samoczynnie się wyłącza, muszę wtedy kliknąć w ikonkę wi-fi i połączyć z siecią jeszcze raz. Próbowałem już wszystkiego: zmieniałem hasło do routera, zrobiłem format wszystkich dysków, skanowałem parę razy dogłębnie avastem i nic. Przedtem ściągało się wszystko normalnie: gry ze Steam i Origin, filmy w 1080p bez zacinki i gry online z minimalnym pingiem. No ja nie mogę się domyślić o co tu biega, dlatego zwracam się do ludzi co się znają. Czytałem o zmianie kanałów wifi w ustawieniach routera, ale nie działa. Na testmy.net mam wynik 1.3Mbps

Korzystam z routera: tp-link WN841n
    Router jest umieszczony piętro niżej
    Windows 10

Pozdrawiam i proszę o pomoc, będę bardzo wdzięczny.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Usuń wszystkie zapamiętane sieci WIFI i zostaw tylko te co potrzebujesz.

Dodano po 1 [minuty]:

lipsztajn napisał:
    "Wykryto zmianę sieci

Dwa routery w sieci ?
    Daj schemat sieci z wszystkim puntkami WIFI/routerami/repeaterami.
  • Poziom 4  
    Zaraz zrobię co mi Panowie polecili, dodam jeszcze, że zauważyłem parę rzeczy. Połączenie i prędkość internetu nie jest stała, czasem nie ma internetu chociaż ikonka pokazuje pełny zasięg, czasem też internet zwalnia i po paru minutach przyspiesza, wyraźnie to widać na filmach na Youtube, gdzie automatycznie zmienia się jakość na 144p, potem wraca ale powyżej 480p nie obejrzę nic. Mam też problem z Google Chrome, bo czasem się zacina, nie reaguje na klikanie na całym ekranie oprócz paska systemowego. Po parunastu sekundach pojawia się komunikat " program przestał działać". Wtedy wchodzę od razu na Mozille, a tam nie mogę załadować ani jednej strony, co jest zakomunikowane tekstem " brak połączenia sieciowego" chociaż ikonka wifi mówi inaczej. Dodam, że w czasie tego żadne z urządzeń w domu nie korzysta z internetu. Usunąłem wszystkie zapamiętane sieci ale była to tylko ta jedna którą używałem. Nie wiem jak dokładnie mam podać schemat sieci, więc powiem po prostu jak to wygląda u mnie w domu: router modelu podanego w pierwszym poście podłączony do kabla internetu, z tym routerem łączymy wszystkie urządzenia bezprzewodowo przez wifi, z tym routerem poprzez kabel lan połaczony jest telewizor i jest także drukarka i kino domowe na wifi.

Dodano po 2 [minuty]:

O tyle to jest dziwne, że we wszystkich urządzeniach internet pracuję normalnie, jak zawsze. Tylko w moim laptopie coś się psuję, jeśli nawet format nie dał żadnych rezultatów.
  • Moderator - Sieci, Internet
    lipsztajn napisał:
    O tyle to jest dziwne, że we wszystkich urządzeniach internet pracuję normalnie, jak zawsze. Tylko w moim laptopie coś się psuję, jeśli nawet format nie dał żadnych rezultatów.

Wygląda na uszkodzenie karty sieciowej lub anteny. Bez pomiarów i diagnostyki to z mojej strony tylko wróżenie.
    Uruchom komputer w tryb awaryjny + obsługa sieci, czy to coś zmienia ?
  • Poziom 4  
    W trybie awaryjnym z obsługą sieci nie mogę się połączyć z wi-fi, jest ikonka "kabel sieciowy jest odłączony".

Dodano po 5 [minuty]:

Sprawdziłem działanie laptopa w pomieszczeniu gdzie znajduje się router i nie zauważyłem różnicy. Może ktoś podesłać link do jakiegoś programu diagnozującego na windows 10 to zrobię badanie i zamieszczę raport.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    - podłącz laptop _kablem_ do routera, czy to coś zmienia ?
    nie ? uruchom w tryb awaryjny + obsługa sieci i podłącz _kablem_ do routera, czy to coś zmienia ?
  • Poziom 4  
    Podłączyłem bezpośrednio do kabla ethernet, bo jedyny wolny kabel z którym mógłbym połączyć komputer z routerem jest w ścianie i prowadzi do telewizora. Zrobiłem WPS/reset na routerze, i wygląda na to, że się poprawiło. Zobaczy się na dniach jak będzie działać. Macie Panowie jeszcze jakieś rady dotyczące polepszenia łącza i jakości sygnału? Na kablu w testmy.net wynik ponad 14Mbps a na wifi ~4,5Mbps. Oczywiście nie jestem zdziwiony takim wynikiem, ale może router jest słabego sortu. Co Panowie myślicie?
  • Pomocny post
    Uruchom inssider 2.x i przeskanuj WIFI w miejsach słabego odbioru, pokaż wyniki.
  • Poziom 4  
    Ściągnąłem inSSIDer Home (http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/sieciowe/inSSIDer.html) i wykonałem zgodnie z instrukcjami. Na ustawieniu routera auto w wyborze kanału, link score wynosił około 46 w pokoju gdzie pracuje, w salonie, gdzie znajduje się router rósł o 3 punkty. Gdy zmieniłem kanał na przykład na 1 albo 6, link score wynosił 98 w salonie a w pokoju 95. W obu przypadkach sygnał wynosił w salonie około -40dbm a w pokoju około -56dbm. Jeśli zrobiłem coś niepoprawnie to proszę śmiało pisać, bo z takimi rzeczami mam pierwszy raz do czynienia. W otoczeniu wykrywa 3 inne sieci wi-fi z sygnałem ~ -98dbm.
    lipsztajn napisał:
    Jeśli zrobiłem coś niepoprawnie to proszę śmiało pisać

rozgadałeś się jak baba

bogiebog napisał:
    pokaż wyniki.
  • Poziom 4  
    Podałem jakieś cyferki co zauważyłem, nie znam się.
  • Poziom 4  
    Problem z internetem w laptopie DELL Inspiron 7566

Proszę. Dzisiaj znowu internet szwankuję. Wczoraj wieczorem była poprawa.
  • Pomocny post
    W tplinku
    - ustaw kanał WIFI na 1
    - zmień szerokość kanału WIFI na 20Mhz
  • Poziom 4  
    No wygląda na to, że się poprawiło. Dziękuję. W takim razie zamykam temat.