Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena do LTE - Router Huawei B315s

ask_me_anything_man 03 Wrz 2017 15:21 576 2
  • #1 03 Wrz 2017 15:21
    ask_me_anything_man
    Poziom 2  

Mam 700m od BTSa.

Prędkości rzędu 15-40Mbps download i 7-15Mbps upload.
    Czasami spada wlasnie do 10-15Mbps download.

Jaka antena będzie dobra, ale nie za mocna (czy w ogole moze być za mocna?) bo nadajnik BTS mam dość blisko?

Dane z LTEwatch w załączniku,
    Nie wiem czy tyle informacji wystarczy?

--------------------------------------------------------------------------

Druga sprawa... co byście wybrali na moim miejscu. Potrzebuje duży upload i download ale 150GB to dla mnie za malo bo ja wiecej sciagne/wysle. Teraz mam LTE 150GB + neostrada 10Mbps. Przełączam sobie kiedy potrzebuje itd.

Mam 2 opcje

Zostawić to co mam (neo + LTE) albo wziąć LTE 150GB + LTE 150GB (2 oddzielne routery) Neo ostatnio coś słabo działa... a konczy mi sie umowa za tydzien. Nie wiem co robić. Boję się że prędkość LTE nagle mi spadnie i bede siedzial na dwóch słabych netach LTE. Neo w koncu jest slabe. Ale okropnie slaby upload ma eh.. Doradzi ktoś? Nie wiem co robić.

0 2
  • #2 03 Wrz 2017 16:29
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

W Orange teraz jest nowa oferta z 250GB( 150GB+100GB poza strefą) i noce 0-8 poza limitem. Ale oferta jest słaba i droga. Jeśli jest zasięg Orange to i zapewne w T-Mobile, u tego operatora internet LTE bez limitu w taryfie MAX kosztuje 79,99 z routerem LTE-A B525 za 9 zł. Jaka to lokalizacja? Spadki DL świadczą o przeciążeniu BTS-a, skąd wiesz że łączysz się z tym odległym o 700m. Parametry sygnału są słabe. LTEWatchH z tym FW na B315 z Orange nie pokazuje CID. Sprawdzałeś czy w poblizu nie ma BTS-a LTE800 czy LTE2600 Orange i wymuszałeś w LTEWatchH ?

0
  • #3 04 Wrz 2017 03:15
    ask_me_anything_man
    Poziom 2  

W okolicy jest ten BTS (0,7km). Nie mam anteny, mam tylko router. Może to przez to ten słaby sygnał? Nie znam się na tym w ogole...Jaka antena do LTE - Router Huawei B315s

to jego parametry

Dlaczego ta oferta 250GB jest słaba? Druga sprawa, nie zaproponowali mi takiej oferty. Powiedzieli ze 150GB to max. (+60GB)

Teraz sprawdzałem SpeedTestem prędkość i jest dziwna... (3 nad ranem jest)

ping 35
    37Mbps Download
    6Mbps Upload

Bardzo słaby upload. Normalnie jak sprawdzam to jak mam około 40Mbps download to upload jest około 12-15Mbps.

Zaniosłem router piętro wyżej w domu za oknem z innej strony domu i prędkość od razu wskoczyła na 55Mbps download i 25Mbps upload...

0