Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa piaskarki kabinowej, kilka pytań.

supchem 03 Sep 2017 17:11 6291 2
lampy.pl
 • #1
  supchem
  Level 21  
  Witam,
  przymierzam się do budowy piaskarki kabinowej. Jeśli chodzi o kompresor to nie ma problemu bo mam (prawie mam bo remontuję, robię sterowanie, instalację itd.) Airpola 22 kW, 4 cylindrowego, 2830 l/min i zbiornik 3 m³. Chcę by sprzęt nadawał się do profesjonalnej roboty, a nie żeby to była tylko zabaweczka. Kabinę pospawam sam, zrobię oświetlenie itd bo sporo zaoszczędzę w ten sposób, a samo wykonanie kabiny w dodatku jak skopiuję gotowy produkt raczej wpływu na jakość piaskowania mieć nie będzie. Elementy do piaskowania takie jak zawory, pistolet itd. raczej kupię gotowe. Planuję używać różnych ścierniw.
  Mam 2 pytania, po 1 czy musi być odciąg z kabiny? Czy przy używaniu piasku tak się kurzy że zaraz nie będzie nic widać przez szybę?
  Po 2, kabina piaskarki ma na dole taki lej z którego pobierane jest ścierniwo, typowa piaskarka taka z butlą i zaworem na dole ma doprowadzone powietrze do tej butli, to sprawia że ciśnienie nad i pod piaskiem jest takie samo i może on się wsypywać do trójnika pod butlą i lecieć do węża. Nie ma możliwości zrobienia tego tutaj bo w kabinie musiałoby być takie samo ciśnienie jak sprężonego powietrza. Piasek musi być więc zasysany przy pomocy pistoletu z tzw. zwężką Venturiego. Szukałem takich pistoletów na różnych portalach i ich ceny wahają się od 34 zł do 120 zł, i teraz mam dylemat czy te pistolety są coś warte? Chcę by to działało jak porządna piaskarka, a te pistolety to chyba jakaś amatorszczyzna jest, już sama cena wydaje mi się zbyt niska jak za taki sprzęt. Gdzie mogę kupić taki pistolet tylko porządny, albo jak jest rozwiązane zasysanie piasku w profesjonalnych piaskarkach kabinowych?
  Szkoda by było żeby słabo mi piaskowało skoro kompresor nie jest u mnie ograniczeniem.
 • lampy.pl
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  supchem
  Level 21  
  banda.amatorów wrote:
  Rozwiązania są przynajmniej dwa...

  Ale możliwości by to działało na bieżąco nie ma, musi być chwila przerwy by do zbiornika ciśnieniowego wpadł piasek. :D
  Okej, też znalazłem właśnie takie rozwiązanie, nazwa to piaskarka kabinowa ciśnieniowa i chyba coś takie właśnie zrobię.