Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwie lampy, dwa włączniki, jak podłączyć?

03 Sep 2017 19:14 2745 4
  • Level 12  
    Witajcie,
    Głupia sprawa bo powinienem umieć, ale się zamieszałem...
    Robię sobie nową instalację w garażu. Dwoje drzwi, przy obu z nich będą włączniki światła. Na suficie dwie lampy. Idea jest taka, bym od każdego wejścia, mógł włączyć niezależnie każdą z lamp (lub obie na raz).
    Myślę o wyłącznikach schodowych podwójnych, tylko nie mogę znaleść czy sa dostępne takie wyłączniki w wykonaniu 'piwniczno-warsztatowym' (nadtynkowe,tanie), czy tylko podtynkowe, ładne za dużo złotówek?:)
    No i jak to podłączyć żeby działało? Do garażu mam doprowadzone standartowe L N PE 3x2.5mm2.
    Z góry bardzo dziękuje za pomoc :)
  • Helpful post
    Level 39  
    Prorok78 wrote:
    Dwoje drzwi, przy obu z nich będą włączniki światła. Na suficie dwie lampy. Idea jest taka, bym od każdego wejścia, mógł włączyć niezależnie każdą z lamp (lub obie na raz).

Dwie lampy, dwa włączniki, jak podłączyć?

Prorok78 wrote:
    tylko nie mogę znaleść czy sa dostępne takie wyłączniki w wykonaniu 'piwniczno-warsztatowym' (nadtynkowe,tanie),

Są takie natynkowe --> https://epstryk.pl/p/3313/31725/-lacznik-scho...MIzPqj9caJ1gIViYKyCh3R3g3FEAQYBCABEgKHs_D_BwE
  • Level 12  
    Suuuper :) Szukałem ale jakoś mi nie pokazało :) A schemacik ktos podrzuci ?:)
  • Level 40  
    @Prorok78 "a schemacik podrzucono" ci już w poście powyżej.
  • Level 12  
    Jej nie widziałem pierwszegozałącznika :( Przepraszam...
    I dziękuje bardzo !!:) To zamyka mój dylemat :)