Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gaz do golf III 1.8 90km - Czy warto Założyć gaz

03 Wrz 2017 20:32 2139 14
  • Poziom 3  
    Witam mam problem dopiero co zdałem prawo jazdy i od kupiłem z rodziny golfa III 1.8 90km i czy warto w niego inwestować w gaz czy zmniejszy to spalanie
    Autko jest w wersji gt więc dobrze wzbogacone wnętrze i ogólny stan jest dobry wiec nie wiem
    Z góry dziękuję za pomoc
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 29  
    Patryk11113 napisał:
    Witam mam problem dopiero co zdałem prawo jazdy i od kupiłem z rodziny golfa III 1.8 90km i czy warto w niego inwestować w gaz czy zmniejszy to spalanie
    Autko jest w wersji gt więc dobrze wzbogacone wnętrze i ogólny stan jest dobry wiec nie wiem
    Z góry dziękuję za pomoc

Jak auto nie jest skorodowane i w dobrym stanie (wątpię, żeby ruda już mocno nie grasowała), załóż najtańszą instalacje lpg (np. stag qbox + kme tur + acw01), jednak może ona przewyższyć koszt auta. Spalanie na pewno będzie mniejsze, można sprawdzić na raporty spalania autocentrum;).
  • Poziom 21  
    To czy się opłaca czy trzeba po prostu przeliczyć a Ty nie podałeś żadnych danych. Zorientuj się ile kosztuje instalacja, później sprawdź ile średnio robisz kilometrów w roku to Ci da pojęcie kiedy Ci się instalacja zwróci , później zacznie się opłacać i czy do tego czasu auto wytrzyma.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 3  
    Powiem tak w aucie są do robienia progi tak blacharsko ok silik po wimianach oleju i rozrządu miesięcznie robię ok 2000 km spalnie średnie na 100km/9-11 benzyna
  • Poziom 39  
    Zwłaszcza jak doliczą podatek drogowy 0,35zł ☺ ale teraz to pewnie że się opłaci, zamiast 45zł za 100km zaplacisz 25, nawet jeśli się nie zdąży zwrócić to na bieżąco po kieszeni nie bije.
  • Moderator Samochody
    Patryk11113 napisał:
    są do robienia progi

To nie Opel że progi wymienisz i dalej jeździ latami. Te auta zjada zaczynając od trudno dostępnych miejsc więc próby reanimacji blacharki to walka z wiatrakami.
    Eidems napisał:
    załóż najtańszą instalacje lpg (np. stag qbox + kme tur + acw01)

Do jednopunkta? Tu się wkłada II generację.
    Instalacja gazowa zwróci się po przejechaniu 10-15k km, ale blacharsko bym się zastanowił czy warto w niego inwestować.
  • Poziom 36  
    Zastanów się czy nie lepiej będzie pozbyć się Golfa i zakupić bardziej ekonomiczne auto ze spalaniem w okolicy 6l/100km.
  • Poziom 3  
    a kupie autko w spalaniu 6l/100km do 2000 zł z taką elektryką bo mi na tym w sumie zależy.Środek wyposażenie super,blacharka jak z zewnątrz to tylko progi
  • Poziom 29  
    Patryk11113 napisał:
    a kupie autko w spalaniu 6l/100km do 2000 zł z taką elektryką bo mi na tym w sumie zależy.Środek wyposażenie super,blacharka jak z zewnątrz to tylko progi

Sprawdź auto blacharsko i zakładaj LPG. Co tam masz takiego w wyposażeniu? Elektryczne szyby?
  • Poziom 3  
    4xEl szyby, el szyberdach,el lusterka ogólnie autko w GT
  • Poziom 13  
    Jeśli jeszcze nie założyłeś gazu to zanim to zrobisz sprawdź dokładnie stan podłogi. Jeśli będzie coś do robienia, to czeka Cię demontaż wnętrza, spawanie i przy okazji składania wymiana mat wygłuszających, bo te które wyjmiesz z auta raczej do niczego nie będą się nadawały (rozpadną się i/lub będą przesiąknięte wodą). Gdyby całość prac zlecić mechanikowi wyszłaby niezła kwota. Sam gaz przy Twoich przebiegach opłaci się, pytanie tylko czy w tym aucie.
  • Poziom 5  
    Dokładnie, lpg się opłaca i to bardzo zwłaszcza przy tej cenie benzyny i ON, za zestaw optima zapłacisz ok 2600zł , miesięcznie przy tym przebiegu wydasz na lpg mniej o ponad 400zł więc taka instalacja się zwraca po pół roku całkowicie, jak dla mnie warto, nawet w tym dość wiekowym już aucie
  • Poziom 38  
    Pierwsza zasada: Nie ma budy nie ma auta. Ty nie masz budy bo jak progi zgniły to reperaturki wytrzymają rok może dwa a międzyczasie zacznie gnić próg wewnętrzny i cała reszta. By to dobrze zrobić być musiał chyba robić te progi u blacharza od zabytków i wydać z 5k to może pojeździ dłużej. Spawania i inne zabiegi powoduję przyspieszenie korozji.
    Auto dojeździj na PB lub sprzedaj. W budżecie 2k niestety nic dobrego nie kupisz.