Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyłącze elektryczne do wielu budynków przenoszenie

smith01 03 Wrz 2017 20:54 324 1
  • #1 03 Wrz 2017 20:54
    smith01
    Poziom 14  

witam, sprawa jest następująca jest działka bardzo stara na której jest dom i 3 wynajmowane lokale użytkowe każdy z tych lokali ma własny licznik energii i rozlicza się indywidualnie, w najbliższym czasie na działce będzie wyburzany dom cała instalacja elektryczna to "plątanina kabli" wszystko jest w ziemi i nikt nie wie co jest do czego tak naprawdę obawiam sie że podczas wyburzania i prac przy domu może zostać uszkodzony kabel a wiec chcemy odłączyć garaż i od głównej skrzynki do licznika w garażu ułożyć nowy kabel w ziemi oczywiście w odpowiednim bezpiecznym miejscu, pytanie jest jakiej potrzebuje zgody czytałem o przyłączach głównych ale ono nie będzie ruszane mnie interesuje tylko linia rozdzielnia - mój licznik czyli trzeba zerwać też plomby

• #2 03 Wrz 2017 21:29
    mawerix123
    Poziom 35  

Tak to czytam i niewiele rozumiem co gdzie i jak masz zamiar robić. Nie wiadomo czy chodzi o jeden budynek czy jest tych budynków więcej, gdzie znajdują się liczniki, gdzie jest granica własności, co masz.

smith01 napisał:
    mnie interesuje tylko linia rozdzielnia - mój licznik czyli trzeba zerwać też plomby

A kto to może wiedzieć :?: nikt nie wie jak jest wykonana instalacja, czy zaraz po liczniku są jakieś zabezpieczenia z których można wyprowadzić nowy wlz czy trzeba rwać plomby...
    Gdzie jest elektryk zabezpieczający plac budowy :?:

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo