Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blackberry Q5 i napęczniała bateria- czy to normalne?

keseszel 03 Wrz 2017 21:01 432 7
  • Poziom 26  
    Witam.
    Posiadam telefon jak w temacie. Bateria - oryginalna, ale wygląda jak straszna wiocha. Jakieś coś tam oklejone firmowym papierem. I to ma być bateria sztandarowej ( przynajmniej kiedyś ) marki? Jestem przyzwyczajony do normalnych baterii typu Samsung czy Nokia- wiecie "BL" coś tam.. Twarde pudło jakieś napisy.. A tu takie coś..Ale nie o tym ..Mam napęczniałą tą baterię.. Czy to jest normalne? Zdaje mi się że nie, ale jakoś fon działą. krótko, bo leciwe toto ale działa. Czy osoby dłubiące w BB i mające dostęp do takiego sprzętu mogą potwierdzić, ze takowe rzeczy dzieją się bądź nie z BB? Coś mi się wydaję, ze chyba czeka mnie kupno baterii.. Staroć ten telefon, ale jak mam kupić Androida 4 rdzenie i 1GB RAM to wolę toto mordować, bo chodzi zacnie.. Nawet Mapy Googla działają, z bólem ale doprowadzą już z punktu A do B. Whats App różnie się sprawuje, będę szlifował ten program, bo na stronach z dzikim językiem ( czyt. angielskim ) znalazłem solucję jak uczłowieczyć nową wersję by zadowolonym być..
    Wpadłem nawet na pomysł by naładować stareńką baterię i zrobić jej pomiar pojemności.. Jak w aku zwykłym.. 70 dych w końcu piechotą nie chodzi, a doświadczenie zawsze się przyda..
  • MagBoss
  • Poziom 28  
    Baterie z biegiem czasu (przeważnie podróbki) pęcznieją i to każdej marki. Znajomemu po 1,5 roku bateria w ulefon`ie tak napęczniała że sama otworzyła klapkę. Wymień swoją czym prędzej bo o ile działa (ile jeszcze) o tyle jest niebezpieczna (niestabilna).
  • Poziom 37  
    NIXIE_123 napisał:
    Znajomemu po 1,5 roku bateria w ulefon`ie tak napęczniała że sama otworzyła klapkę.

Mały offtopic ale widziałem na własne oczy tablet ze zbitym ekranem z powodu akumulatora.
  • Poziom 10  
    Co fakt to fakt. Wymieniaj czym prędzej bo jak się wyleje i zaleje telefon to umarł w butach :D
  • Poziom 26  
    Chyba wymienię, bo po ostatnim ładowaniu spęczniała zbytnio. Myślałem nawet by ją rozciąć i syf upuścić, a potem znowu zakleić.. Druciarstwo jednak i odpuszczę. Biorąc pod uwagę ceny takich bateri, jakość i dostępność jedna z opcji zakładała przelutowanie konektorów od jakiejś ogólnodostępnej. Co poniektórych zapewne bolą zęby od czytania takich mądrości, ale szkoda mi ładować kasę w baterię co pochodzi zbyt krótko. ..
    I skręca mnie jak czytam mądrości jak to wspaniale długo działają supertelefony - 1 dzień na ładowaniu.. Zaraz przypomina mi się Nokia 3310..Cóż, tamten był jednak prosty jak budowa cepa.. Dziś bez powerbanku spróbuj się ruszyć..
  • Poziom 37  
    keseszel napisał:
    Myślałem nawet by ją rozciąć i syf upuścić

Nie radzę, możliwe, że byłby to twój ostatni post na tym forum ;)
    Wymień to jak najszybciej.
  • Poziom 10  
    Warto wymienić na prawdę. Nie co się bawić w naprawę .

Szymon122, u made my day :D
  • Moderator - GSM
    keseszel napisał:
    Chyba wymienię, bo po ostatnim ładowaniu spęczniała zbytnio. Myślałem nawet by ją rozciąć i syf upuścić, a potem znowu zakleić..

Bateria do wymiany. Baterii nigdy nie powinno się rozcinać! Uszkodzona baterię zawsze trzeba wymienić na nową!
    Temat zamykam bo dalsza dyskusja jest już bezcelowa.