Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do taśmy led RGB

dadzio123 04 Wrz 2017 15:21 285 0
  • #1 04 Wrz 2017 15:21
    dadzio123
    Poziom 5  

Witam! Mam zamiar przeprowadzać pokazy led i buduję sobie sprzęt, jednak że aż tak super na elektronice się nie znam a lubię sobie majsterkować to wymyśliłem że sam sobie sprzęt skonstruuję ale przed zamówieniem części i połączeniem wszystkiego wolę się upewnić i zapytać sie was czy dobrze kombinuję ;). A chodzi mi o takie poi led jak na tej stronie https://lighttoys.cz/store/poi/zebra-poi-ft/ (te są trochę inne ponieważ je można programować, moje będą miały zwykły sterownik led).

Chodzi mi o sam układ zasilania, ja wymyśliłem coś takiego ,że kupię taśmę led na 5V zasilany będzie metr takiej taśmy i sterownik oraz moduły: ładowarki LI-ION TP4056 z zabezpieczeniami do której podłączę też ogniwo typu 18650 3,7V 2200 mAh a do wyjścia dam moduł przetwornicy USB Step-up 600mA 0.9-5V ( tutaj dokładnie nie wiem bo widzę że są moduły na 600mA jak i na 1200mA, który wybrać?), do tego modułu podłączę sterownik który ma wtyk usb więc idealnie to do siebie pasuje.

Powinno to działać ale mam też parę pytań co do ładowania. W module ładowania jest wejście micro usb ale ma to dodatkowe styki do których ja podłączę gniazdo dc 2.1/2.5 (takie gniazdo na obudowie jest wygodniejsze niż micro usb). Znalazłem też kabel który z jednej strony ma taki wtyk a z drugiej normalny USB. Wiem że będzie można ładować to poprzez gniazdo USB z komputera ( o lie się nie mylę jest tam prąd ładowania 500mA) więc jak długo takie ogniwo będzie musiało się ładować żeby było pełne? Mógłbym kupić też ładowarkę sieciową na 5V i 500 mA wtedy nie podpinałbym tego pod komputer tylko do gniazdka ale są też większe amperaże, max może być przy tym module 1A i wiadomo że ładowanie byłoby szybsze ale słyszałem że ten moduł strasznie się nagrzewa więc zastanawiam się jaki będzie czas ładowania takiego ogniwa przy prądzie 500mA a jaki przy 1A?

0 0