Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak naprawić kabel sieciowy??

simon_82k 04 Aug 2005 15:41 8701 6
    simon_82k
    Level 12  
    Mam uszkodzony kabel sieciowy łączący dwa komputery RJ-45. Czy można naprawić kabel znając miejsce jego uszkodzenia czy za każdym razem należy go wymienić w całości??
    Jeżeli można to jak to zrobić?
    LEM
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Udzkodzony kabel pownno się wymieniać w całości.

Można próbować to naprawić lokalizując uszkodzenia i w tym miejscu przecinając go (przy odłączonych koncach tego kabla z urządzeń sieciowych). Następnie na odcientych koncach zarobić koncówki RJ-45 i za pomocą specjalnej złaczki połaczyć je se sobą.

Tak można próbować, ale zaznacza, że nie powinno się tak tego robić.
    bulakce
    Level 10  
    A jeżeli nie wiem w którym miejscu jest uszkodzony kabel. Jak zlokalizować miejsce uszkodzenia????
  • Helpful post
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przy użyciu odpowiedniego miernika ...

Bez odpowiedniego sprzętu szkoda na to czasu i nerw ...

Wymień kabel w całości i będzie cacy.
    cikol
    Level 27  
    może na oko zobaczysz gdzie kabel jest uszkodzony. nic nie szkodzi ci spróbować. poszukaj jakiś przetarć lub zgniecen. jesli znajdziesz to "ciach" to uszkodzenie(miernikiem sprawdzasz przejscia):P i na te dobrą cześć nowy wtyk
  • Helpful post
    bernanio
    Level 14  
    z doswiadczenia wiem ze najlepiej jest wymienic na nowy, taki raz laczy raz nie, w koncu po naprawie okazuje sie ze byl gdzies naciagniety i teraz rwie sie dalej
    pozdrawiam
  • Helpful post
    iroc
    Level 12  
    witam ! Chciałbym włączyć się do dyskusji, minaowicie w momencie przerwania kabla jak najbardziej wymienić go w całości. Ale jeśi brak kasy, możemy zlutować przerwane miejsce. Wiem, że w ten sposób jest większy opór i w wyniku tego strata, ale u mnie zdało to egzamin. Wszystko działa jak należy 3 rok. pozdr.