Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WG 835 TX - Dziwny odgłos

Piotr X. 05 Wrz 2017 13:52 375 4
  • #1 05 Wrz 2017 13:52
    Piotr X.
    Poziom 8  

Pralka zaczęła wydawać podczas prania dziwny odgłos, jakby tarcia o kołnierz (ale to prawie na pewno nie to) albo "hamowania".

Pierze prawidłowo, odwirowuje prawidłowo, pompuje i wypompowuje wodę prawidłowo. Gdybym włączył pranie, wyszedł z domu i wrócił po skończeniu, po samym praniu absolutnie niczego niepokojącego bym nie zauważył.

Odgłos nie powstaje podczas wirowania, nawet najszybszego, czy podczas grzania wody, ale raczej wtedy, gdy pralka "nic nie robi". Słychać to np. pod koniec, kiedy pranie już właściwie się skończyło, pralka jeszcze (normalnie) trochę "poburczy" i wyłącza się. Teraz obok cichego poburczenia jest ten wyraźnie słyszalny odgłos.

Podkreślam, że ten odgłos powstaje tylko w niektórych fazach prania. Przez zdecydowaną większość czasu wszystko dzieje się normalnie. Nie ma znaczenia włączony program (chyba, bo wszystkich kombinacji nie testowałem). W każdym razie jest tak i podczas prania na 90 stopni, jak i na 60 i 40 stopni.

W pustej pralce bęben obracany ręką obraca się swobodnie tak jak dawniej. Nic tam nie trze, nie stuka, nie skrzypi itp.

Za pierwszym razem, gdy to usłyszałem, myślałem, że to może jakiś przypadkowy rezonans (pralka od góry przykryta jest płytą kuchenną i stoją tam suszące się naczynia). Ale dzieje się to regularnie i wydaje mi się, że teraz częściej (choć może to dlatego, że przedtem tak czujnie pralki nie obserwowałem).

0 4
  • #2 05 Wrz 2017 14:07
    MDD
    Poziom 26  

Zdejmij górną pokrywę i spróbuj zlokalizować.

0
  • #3 05 Wrz 2017 14:15
    Mozaika1
    Poziom 2  

ile lat ma pralka? W wszystkich pralkach niestety często wysiadają łożyska i amortyzatory.

0
  • #4 05 Wrz 2017 15:25
    Piotr X.
    Poziom 8  

MDD napisał:
    Zdejmij górną pokrywę i spróbuj zlokalizować.

Gdybym umiał zlokalizować, to już bym to zrobił i podał, ale ponieważ ten dźwięk jest kierunkowo bardzo nieokreślony, liczę przynajmniej na podpowiedź, gdzie szczególnie ucho przykładać :)

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Mozaika1 napisał:
    ile lat ma pralka? W wszystkich pralkach niestety często wysiadają łożyska i amortyzatory.

Pralka jest stara, ale myślę, że gdyby były to łożyska albo amortyzatory, to przede wszystkim dawałyby znać przy dużym obciążeniu (np. max wirowanie), a tu jest jakby odwrotnie.

0
  • #5 05 Wrz 2017 16:48
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Może sprawdź połączenia śrubowe i pompę.

0