Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Yamaha -6040 - Jak podłączyć subwoofer aktywny?

05 Wrz 2017 19:43 1599 8
 • Poziom 7  
  Witam ,mój problem polega na tym , że mam kino domowe podłączone do Amplitunera Yamaha 6040. Subwoofer w tym zestawie był pasywny i nie podłączałem jego.Ostatnio podłączyłem Subwoofer Aktywny Philips SW-566 , przez kabel cinch do wejścia gniazda subwoofer w Yamaha.Po wybraniu
  dostrojenia każdego głośnika wszystkie mi działają , a subwoofer nie daje znaku życia./Jak podłączyłem kablem audio na krótko z telefonu do subwoofera ,to głośnik działa/Jak mogę uruchomić ten głośnik w Amplitunerze Yamaha -6040 ?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 31  
  W ustawieniach dźwięku są opcje konfiguracji głośników. Powinieneś mieć parametr typu LF / Bass Out i tam wybór czy na subwoofer czy na front / front + tył.

  EDIT: Znalazłem manual na amerykańskiej stronie Yamahy: https://usa.yamaha.com/files/download/other_assets/5/319865/HTR-6040_manual.pdf

  Strona 50 (54 w PDF) i następne
 • Poziom 7  
  Witam ponownie , problem z subwooferem został rozwiązany ,w meni poszczególnych głośników dla elementu Bass Out ,miałem opcję SWFR i trzeba było zmienić na BOTH .Teraz mogę sterować subwooferem. Dzięki bardzo :bye:
  Mam jeszcze jedno pytanie ,przy optymalizacji ustawień głośników po zakończeniu wyświetliło mi WARING 2
  W-1 PHASE
  W-3 LEVEL
  Nie znam dokładnie ang. podejrzewam ,że W-1 mam zmienić fazę na pierwszym głośniku? ,a W-3 LEVEL to nie mam pojęcia????
  Wiesz coś na ten temat?
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Ostrzeżenie PHASE oznacza, że nie wszystkie głośniki są połączone zgodnie w fazie - musisz sprawdzić okablowanie, do każdego głośnika + wzmacniacza powinien być podłączony do + kolumny. To ostrzeżenie oznacza, że przynajmniej 1 kolumna jest podłączona nieprawidłowo (zamienione + z -).
  Ostrzeżenie LEVEL oznacza, że głośniki nie są zbalansowane jeśli chodzi o poziom głośności (np. masz w ustawieniach duży poziom na front a bardzo mały na tył, albo np. głośność subwoofera znacznie odbiega od głośności pozostałych kolumn).

  Musisz posprawdzać podłączenie kolumn i ustawienia balansu głośności kolumn / subwoofera.