Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ciepłego nawiewu - Opel Omega B 96 kombi

04 Sie 2005 16:16 3350 2
  • Poziom 16  
    Mam dwa problemy... Otóż pierwszy dotyczy tego, że nie ma w ogóle nawiewu poprzez środkowe, obie kratki w desce.. Przez tylne leci powietrze tak jak powinno, przez boczne z przodu lekko wieje, ale przez środkowe w ogóle.. Co może być tego przyczyną ? Gdzieś się rozszczepił układ ? Jak się ewentualnie zabrać do rozebrania ?

Drugi problem polega na tym, że nie ma w ogóle ciepłego powietrza.. Mam manualną klimatyzację i zarówno dla mnie jak i dla pasażera siedzącego z prawej strony jest osobna regulacja temperatury.. Jednak przy rozgrzanym silniku, przy przekręceniu obu pokręteł na max ciepło nie ma żadnej zmiany w temperaturze powietrza.. Przy przekręcaniu pokręteł słychać, że coś tam się zmienia w strumieniu powietrza, jednak zmiany temperatury nie ma.. Czy to może być nagrzewnica ? Jak to sprawdzić ? Czy są od tego jakieś bezpieczniki ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Sprawdź zawór odcinający dopływ płynu chłodzącego do nagrzewnicy.
    Jest on zamontowany na przewodzie w komorze silnika.
  • Poziom 30  
    Jesli chodzi o cieple powietrze to albo nagrzewnica ma juz dosc ale prwdopodobnie nie dochodzi plyn chlodniczy do niej. Sprawdz ten zawor co kolega pisze wyzej czy sie otwiera. Ta druga sprawa - mozliwe zatkanie poszczegolnych dolotow do kratek wentylacyjnych.
    Pozdrawiam.