Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Otwarty port 23 (telnet) w routerze TP-Link TD-W8960N

06 Wrz 2017 04:17 4476 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    jestem posiadaczem routera TP-Link TD-W8960N oraz programu ESET Internet Security 10. Ów program podczas skanowania routera pokazuje mi następujący komunikat:

Cytat:
    W routerze są uruchomione usługi, które mogą zostać wykorzystane przez osoby trzecie. Może to być wynikiem nieodpowiedniej konfiguracji lub może to oznaczać, że router został zaatakowany.

Port: 23,
    Usługa: Telnet,
    TCP,

Po szybkim wyszukaniu informacji w internecie dowiedziałem się, że powinienem przywrócić ustawienia fabryczne routera. Zrobiłem to, nic się nie zmieniło. Sprawdziłem też ustawienia routera, w jedynym miejscu w którym znalazłem wzmiankę o telnet (ustawienia zdalnego dostępu) był on wyłączony (odznaczony).

Przyznam, że kompletnie nie znam się na architekturze sieci, nie wiem nawet do czego służy telnet, nie wiem nawet czy powinienem się tym martwić. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    O ile telnet jest otwarty tylko od strony sieci domowej, to nie musisz się tym przejmować (chyba że do Twojej sieci domowej podłączają się osoby z niecnymi zamiarami).

Sprawdź, czy telnet jest dostępny z zewnątrz, na przykład przez jedną z wielu stron, która taki test może przeprowadzić: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Jako remote address ustawiasz swoje IP (powinno się domyślnie ustawić Twoje, możesz przycisnąć use current IP, pole powinno się wypełnić Twoim zewnętrznym adresem IP) i wpisujesz port 23. Po wciśnięciu check zobaczysz wynik - open oznacza, że jest możliwość połączenia się z zewnątrz i warto się zainteresować tematem, closed oznacza że od strony sieci Internet port nie jest dostępny i jest wszystko OK.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    PanS napisał:
    Po szybkim wyszukaniu informacji w internecie dowiedziałem się, że powinienem przywrócić ustawienia fabryczne routera. Zrobiłem to, nic się nie zmieniło.

Jeśli jest nowsze oprogramowanie do tego routera to je wgraj (zwróć uwagę na wersję sprzętową Twojego routera i pobierz właściwy plik).
  • Poziom 2  
    @dt1
    Strona pokazuje "closed". :) W takim razie chyba wszystko jest w porządku, jeszcze raz dzięki za pomoc!