Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mazda 626 2l diesel compress

06 Wrz 2017 07:06 408 14
  • Poziom 2  
    witam posiadam mazde 626 2l dizel compress z 1997r kupiłem ja nie dawno bo moze 2 miesiace temu wszystko fajnie chodzilo odpalala na strzał przejechałem okolo 2500km i zaczela sie psuc a mianowicie wyciekac płyn chłodzacy z weza wiec go wymienilem i po dwuch moze trzech dniach siadla pompa wody zaprowadzilem ja do mechanika i sam stwierdzil ze trzeba wymienic, wiec kupilem now a pompe i wymienil ja z tym ze po wymianie pompy auto nie chce odpalic i przy prubie odpalenia bardzo mocno kopci na czarno . i tu jest nastempny problem mechanik powiedzial ze jest do wymiany uszczelka pod glowica , nie chce mi sie wierzyc w to i przypuszczam ze mechanik przy rozkrecaniu nie zablokowal rozrzadu i teraz sa tego skutki . rozrzad byl wymieniany okolo 20 000 km wstecz. oczywiscie nie daje mu nic robic przy niej bo zmieniam go.jesli wiecie co moze byc przyczyna tych rzeczy w opisie to prosze o rady. a mechanik bedzie obciarzony kosztami ,moj adwokat sie zaja juz tym i bedzie zakladal sprawe
  • Poziom 21  
    Harda jest twa mowa...
    Mechanik już pewnie trzęsie porami ze strachu.
    Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że koszty postępowania mogą wielokrotnie przekroczyć wartość fury, a finał odległy i mocno niepewny?
  • Poziom 32  
    Wyciekł płyn chłodniczy, ty jechałeś i przegrzałeś silnik. Proste jak drut.
    A mechanik ma pewnie z 10 adwokatów.
  • Poziom 36  
    Tylko ot: gość ,,ma'' swojego adwokata a jeździ 20-to letnim ,,samochodem'' samemu wymieniając jakiś wężyk w złomie. A wymieniając rozrząd w takim leciwym zabytku trzeba było odżałować te kilkadziesiąt złotych na pompę i wymienić, jedna robota dla mechanika (mam 626 2.0D to wiem).
  • Poziom 21  
    Jeszcze jedno- oczywiście jak już puścisz mechanika w skarpetkach nie omieszkaj o tym fakcie oznajmić na forum.
  • Poziom 2  
    panowie o koszty tu nie chodzi tyle ze polecony mechanik podworkowy tak zwany silnika nie zdolalem przegrzac bo troszke na ten temat mam pojecia a ze ten akurat model mazdy kupilem 20sto letni to tylko dlatego ze mam słabosc i sentyment do tego modelu. tu kasa wiekszego znaczenia nie ma ,chodzi tylko o to ze mechanik dal za przeproszeniem dup... sam zaluje ze wstawilem do tego akurat typa samochod bo przez 2 tyg zwlekal z wymiana gdzie wstawilem w srode a mial byc zrobiony na poniedzialek do tego tekst mechanika "musialem przerobic troche pompe bo nie pasowa " jaki mechanik zuca takimi textamia w dodatku wstawialem ja z zupelnie dobrym stanie palila na dotyk i nie kopcila na czarno jak z kotlowni.a teraz nie chce palic kopci na czarno jak wegiel . sam terz zreszta widzialem z paroma osobami jak wstawial ja z placu do warsztatu . jaki mechanik bez plynow odpala samochod i wiezdza na warsztat ??? nawet pompa ktura sam zamawial nie pasowala to powinien ja wymienic na taka ktura nie potrzebuje jakis tam przerubek. ok ale nie o to idzie. co w takim ukladzie musze z tym zrobic i co wymienic bo kwity mam na samochod
  • Poziom 43  
    kunek12 napisał:
    jaki mechanik bez plynow odpala samochod i wiezdza na warsztat

przez minutę i 20m nie zajedziesz silnika.
  • Poziom 21  
    Walcz zatem- będzie ciekawy casus.
    Ja jednak radzę ochłonąć i nie pakować się na bezdurno w dodatkowe koszty, ale kto bogatemu zabroni?
  • Poziom 32  
    andrzej20001 napisał:

przez minutę i 20m nie zajedziesz silnika.

No pewnie, że tak. Sam puszczałem silniki bez płynu przez 3 minuty.
  • Admin grupy Samochody
    kunek12 napisał:
    wiec kupilem now a pompe
    kunek12 napisał:
    nawet pompa ktura sam zamawial

Czy aby na pewno mechanik zamawiał pompę?

I proszę poprawić pisownię.
  • Poziom 2  
    no ok panowie wiec jaka dacie rade mi z samochodem a nie z mechanikem??? doradzi mi ktos co mozr byc teraz przyczyn ze nie odpala a jak prubuje to czarna sciana za samochodem powstaje??
    gdzie przed wymiana pompy tych wad nie bylo. tt co do pompy to pierwsza ja kupilem ale stwierdzil ze nie pasuje wiec ja odeslalem a tą kturą wlozyl, zamawial przy mnie .
  • Poziom 35  
    kunek12 napisał:
    doradzi mi ktos
    Pewnie, ale zacznij pisać jak człowiek bo nie dość że składania to jeszcze ortografia.... ..
  • Poziom 21  
    Wymieniałeś pompę wtryskową? Jeśli kupiłeś w ciemno niesprawdzoną pompę to jaką masz gwarancję, że ona jest sprawna?
    Wymiany pomp wtryskowych robi się w warsztacie specjalizującym w tym zakresie, a jeśli nie to przynajmniej kupioną pompę daje się do sprawdzenia i naprawy przed włożeniem do silnika.
  • Poziom 43  
    kunek12 napisał:
    siadla pompa wody
    pompa wody nie wtryskowa mniemam. Jak odpala i kopci na czarno to nie wygląda na uszczelke a za dużo paliwa a mało powietrza. Może błąd montażowy czy cuś
  • Poziom 21  
    Co ma pompa wody do spalania paliwa? Temat zmierza prostą drogą do kosza...