Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Zafira 2.0 dti 2001 r - Pompa wtryskowa sterownik błąd p1630

06 Wrz 2017 08:53 3345 7
  • Poziom 2  
    Witam, jestem nowy takze z góry przepraszam jeżeli nie ten dział, bądź cos robie nie tak. Zafira 2.0 dti, po czyszczeniu kolektora dolotowego ( nie zbędne zdemontowanie przewodów wtryskowych) nie mogłem odpowietrzyc układu, w końcu sie udało , niestety auto nie trzymało wolnych obrotów oraz nie reagowalo na gaz. Kts pokazał najpierw p1631 błąd pompy, po usunięciu wyskoczył błąd p1630, elektromagnetyczny zawór dawki wtrysku. Wymieniłem sterownik pompy oraz elektro magnetyczny zawór, (wyciągnięte z pompy gdzie bylo to sprawne) auto odpala reaguje na gaz, ale... Wyskoczył check engine , auto jest w trybie awaryjnym, kts usuwa błąd jednak ten powraca. Ratunku pomocy !!!

Dodano po 1 [minuty]:

Dopowiem ze kts pokazuje prawidłowe dawkowanie pompy.
  • Poziom 34  
    Dalej problem w pompie,cos mi się wydaje ze jednak dawca nie był do końca sprawny
  • Poziom 2  
    Ten to znaczy p1630
  • Poziom 2  
    Pompa jako uszkodzenie mechaniczne ? Czy bardziej problem elektroniczny ? Znalazłem na alledrogo faceta który regeneruje pompy kompleksowo na oryginalnych częściach za uwaga 650 zł, jednak ze daje roczną gwarancje, co o tym sadzicie, bo jak dla mnie to trochę dziwne.
  • Poziom 34  
    Naksa napisał:
    Znalazłem na alledrogo faceta który regeneruje pompy kompleksowo na oryginalnych częściach za uwaga 650 zł

fajny gość,jeszcze dokłada do interesu.Tylko u takich robic.

Naksa napisał:
    Pompa jako uszkodzenie mechaniczne ? Czy bardziej problem elektroniczny ?

elektroniczny bo mechaniczny