Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

McCormick CX 85 - Lokalizacja przekaźnika świateł dł/kr + Podłączenie żarówek H7

06 Wrz 2017 12:50 1374 5
  • Poziom 14  
    Witam,

Mam problem ze swoim CXem, otóż któregoś dnia wysiadly światła, najpierw długie później krótkie. Dziś doszedłem, że przyczyną jest przetopiony włącznik świateł, po zdemontowaniu i zwarciu na krótko mam pozycyjne i światła mijania - czyli wiem że przełącznik jest do wymiany, niestety pozostaje problem dlugich świateł - otóż nie ma reakcji na przełaczenie manetką, manetkę sprawdziłem omomierzem to udało mi się ustalić że zwiera styki przekaźnika poprawnie, w tym ciągniku napięcia na włókno długich świateł jest realizowane za pomocą przekaźnika bistabilnego i tu jest problem ponieważ nie potrafię go zlokalizować w tym ciągniku, czy ktoś wie gdzie jest?

I druga kwestia.

Ciągnik fabrycznie ma żarówki H4, po 8 latach użytkowania zauważyłem że ma też żarówki h7 po bokach lampy, co ciekawe znalazłem też gotową kostkę koło reflektora do tych żarówek, czyli wychodzi na to że instalacja jest przygotowana pod podłaczenie ich, ciekawi mnie co to za żarówki? Oświtelenie robocze? Gdzie są w kabinie ich kostki?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Serdeczne dziękuje i biorę się za czytanie, jestem zaskoczony że posiadasz tak dokładnie materiały, a czy masz może jakieś informacje o tym oswietleniu dodatkowym? Tj. która kostka w kabinie odpowiada za zasilenie tych reflektorów bocznych (foto) i czy są one podpinane niezależnie od światęł drogowych badź dodatkowych (na kabinie)? Znalazłem 2 wolne kostki, w ostateczności sprawdzę omomierzem czy jest przejście miedzy nimi a zarowkami, aczkowielek fajnie byłoby zasięgnąć rady kogoś kto wie co do czego :)

McCormick CX 85 - Lokalizacja przekaźnika świateł dł/kr + Podłączenie żarówek H7McCormick CX 85 - Lokalizacja przekaźnika świateł dł/kr + Podłączenie żarówek H7
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Dziękuje. Bardzo mi sie przydadzą te informacje.