Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMI53L 15EU/14 - Zmywarka wybija korki

06 Wrz 2017 15:52 2955 9
  • Poziom 4  
    Witam.
    Ostatnie mycie zakończyło się z błędem na wyświetlaczu (niestety nie pamiętam jakim). Załączyłem kolejne mycie i zmywarka w końcowej fazie mycia wybiła bezpiecznik (nie różnicówkę) i już po każdorazowej próbie wybija od razu. Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Witam,
    Ewidentnie zrobiło się zwarcie wewnątrz. Bez rozebrania zmywarki raczej ciężko będzie wywróżyć co się uszkodziło.
  • Poziom 4  
    Wzywać serwis czy znajomego elektryka?
  • Poziom 17  
    Jeśli na gwarancji to serwis.
  • Poziom 4  
    Już po gwarancji.
  • Poziom 17  
    Jeśli za przysłowiowe piwo zaglądnie do niej to na początek skorzystałbym z porady znajomego.
  • Poziom 4  
    Dzięki. Napisze jak coś będę wiedział.
  • Admin grupy AGD
    ARTHURO70 napisał:
    Wzywać serwis czy znajomego elektryka?

Raczej wezwij kogoś kto zajmuje się sprzętem AGD.

Bardzo wiele razy sprzęty które trafiają do mnie po tzw. "znajomych elektrykach" po prostu nie nadają się już do naprawy niestety.
    Żeby naprawić dany sprzęt należy znać jego specyfikę itp.
  • Poziom 4  
    Dzięki. Miałem raz nauczkę gdy mój znajomy elektryk zaczął rozbierać w mojej zmywarce pompę, która okazała się nierozbieralna - musiałem kupić nową, ale kilka razy pomógł mi z pralką, którą serwis spisał na straty - a wystarczyło zmienić szczotki za 30 zeta i pralka śmiga ósmy rok. Mam nadzieje, że to jakaś pierdoła z którą sobie poradzi - choć po ostatniej wpadce mam wątpliwości.

Dodano po 15 [godziny] 38 [minuty]:

A tak w ogóle to co może robić takie zwarcie?
  • Poziom 4  
    Właśnie był serwis i okazało się, że zwarcie było w module przy wtyczce (nie mógł jej wyciągnąć ze zmywarki). Zawiózł moduł do elektronika i naprawił, a zmywarka na razie chodzi. Ciekawi mnie co było przyczyną tego zwarcia.