Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna - odzyskanie klucza Windows 8 z uszkodzonej płyty

06 Wrz 2017 16:15 831 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Zepsuł mi się komputer stacjonarny, komputer nie reagował na zasilanie, serwis stwierdził uszkodzenie m.in mostka i w związku z tym, że bardziej opłacalna była wymiana płyty na nową niż naprawa starej właśnie na wymianę się zdecydowałem. Po wymianie wyskoczył komunikat że posiadam nieoryginalny system Windows 8. Na Infolinii HP powiedziano mi, że serwis powinien zgrać klucz ze starej płyty lub dać mi nowy. Jak to wygląda w praktyce? Jest opcja zgrania klucza z płyty która nie startuje? Serwis faktycznie powinien mi dać czy sprzedać nowy klucz?
    pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Witam.
    gagatek1987 napisał:
    Jest opcja zgrania klucza z płyty która nie startuje?

Tak - klucz jest zazwyczaj zapisany w BIOS-ie płyty. Wystarczy zgrać kość BIOS-u płyty do pliku przy użyciu programatora, a następnie z tego pliku wydobyć klucz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dydelmax napisał:
    Witam.
    gagatek1987 napisał:
    Jest opcja zgrania klucza z płyty która nie startuje?

Tak - klucz jest zazwyczaj zapisany w BIOS-ie płyty. Wystarczy zgrać kość BIOS-u płyty do pliku przy użyciu programatora, a następnie z tego pliku wydobyć klucz.
    Pozdrawiam

Dziękuje za szybką odpowiedź. Klucz zadziała bez problemu mimo wymiany płyty na inną markę?
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    W przypadku Windows 8 nie ma sensu odzyskiwania klucza bo i tak na nowym sprzęcie Ci nie zadziała. Taka polityka firmy Microsoft, dodam że prawdopodobnie będzie to nie legalne ze względu że była to wersja OEM.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    pozdrawiam