Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 502HJ naprawa/odzysk danych

06 Wrz 2017 18:48 252 1
  • Poziom 1  
    Witam, potrzebuje pomocy w naprawie dysku lub przynajmniej odyzskaniu danych zajadujących sie na nim.

Cała historia, zaczęła się od zmiany płyty głównej, na asusa z chipsetem z 77 oraz proc i7. Miałem w kompie dwa takie dyski samsunga i z tym był problem, ponieważ bios go nie widział, dodatkowo dysk klikał, znalazłem w necie info, okazało się ze ma wadliwy firmware 1AJ100E4 .
    Nie wiadomo czemu ale nie mogłem go uaktualnić do 1AJ100E5, dopiero pomogła zmiana portu sata na inny oraz włączenie trybu ide zamiast ahci. Po tej operacji dysk jest widoczny w biose ale system wyraźnie dłużej staruje, w windowsie już jest nie widoczny, ani w menadżerze dysków.
    Podłączenie zewnętrzne dysku przez port usb, system widzi dysk przez kilkanaście sekund potem znika, widoczna jest jedna partycja z dwóch jakie były. Programom typu dmde, crystaldisk nie udaje się odczytać dysku, nie widza jaka wersja jest firmware.

Pomyślałem ze zmiana elektroniki pomoże, już kiedyś ratowałem taki dysk, jak padła elektronika. Kupiłem więc sprawny dysk o s/n S20BJ9DZxxxxxx czyli pierwsze 8 znaków jest takie same, po przełożeniu płytki przelutowaniu biosu, dysk zachowuje się identycznie tzn wykrywany jest na kilkanaście sekund potem znika, co ciekawe dysk dawca bez poroblemu chodzi na obu płytach, ten dysk miał już od razu wersje 1AJ100E5.

Czy da się jakoś ten dysk uratować, choć generalnie zależy mi bardziej na odzysku danych
    Czy podłączenie w tym przypadku terminala (nigdy się w to nie bawiłem ) coś by pomogło?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 28  
    Elektronikę zostaw w spokoju.
    Kopia posektorowa na sprawny dysk i potem odzysk z kopii