Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo T410 - Klawiatura nie działa w pełni przy włożeniu do laptopa!

06 Wrz 2017 18:58 732 6
  • Poziom 12  
    Problem jest nieco dziwny. Otóż kiedy klawiatura jest poprawnie zamontowana w laptopie, nie działają oba alty, print screen oraz klawisz P po wciśnięciu wypisuje głupoty. Kiedy wysunę klawiaturę i jest jakby na zewnątrz w sensie nie dotyka aluminiowego szkieletu, działa idealnie. Pomyślałem sobie że problem jest gdzieś w zetknięciu. Wyciąłem więc szablon z papieru, podłożyłem go pod klawiaturę i wsunąłem ją ponownie na miejsce. Po tej akcji działa. Czyli w jakiś sposób odizolowałem ją od reszty. Papier jednak chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Czy macie pomysł, dlaczego klawiatura przy zetknięciu wariuje a po odizolowaniu nie. Pytanie nr 2, co docelowo zastosować zamiast papieru jeśli to docelowo rozwiąże problem?
  • Poziom 5  
    Może jakieś przebicie jest. A taśma od klawiatury w pełni sprawna?
  • Poziom 12  
    Z taśmą raczej nie widzę związku. Przecież jest w tym samym ułożeniu z podkładem i bez.
  • Poziom 5  
    tylko czy na taśmie nie ma może jakiegoś przebicia. Spróbuj oddzielić samą taśmę tym papierem.
  • Poziom 12  
    Podłożyłem papier pod samą taśmę. Alty działają, P głupieje :D Czyli przebicie może być w innym miejscu. Co mogę zastosować zamiast papieru żeby docelowo wszystko było ok. Jakąś np. folią antystatyczną?
  • Poziom 5  
    No to możliwe że to jest w innym miejscu. Hmn może jakoś taśmą izolacyjną obkleić. Najlepsza by była jakaś wkładka cienka co nie przewodzi, w sumie możesz spróbować z tą folią antystatyczną i zobaczysz czy działa :)
  • Poziom 12  
    Wykorzystałem folię antystatyczną w której przechowywana była płyta główna. Wszystko pięknie działa. Szkoda tylko że to trochę "komunistyczne" rozwiązanie, czyli nie ważne jak, ważne że działa. Nie mam innej klawiatury żeby podstawić i sprawdzić więc pewnie pozostaje mi tylko to rozwiązanie.