Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop hp-stream windows nie działa

thorfild 06 Wrz 2017 21:57 483 1
 • #1 06 Wrz 2017 21:57
  thorfild
  Poziom 1  

  Laptop HP-stream zaczął strasznie wolno chodzić. Postanowiłem zresetować do ustawień fabrycznych, został na 65% i wyskoczył błąd. Teraz nie da się włączyć, pokazuje się logo HP co jakiś czas, wciskając ESC pojawia się opcja recovery ale nie działa. Laptop miał windows 8.1 ale nie umiał się zaktualizować do windows 10 . Zrobili to w komputronik recznie. Laptop nie ma napędu CD/DVD. Jest tylko partycja z windowsem. Jak to odpalić i spróbować zainstalować na nowo 10 co jest na partycji i co z kluczem?. Pomóżcie.

  0 1
 • #2 08 Wrz 2017 09:59
  sylvi91
  Poziom 15  

  thorfild napisał:
  Laptop HP-stream zaczął strasznie wolno chodzić.
  Postanowiłem zresetować do ustawień fabrycznych, został na 65% i wyskoczył błąd.
  Teraz nie da się włączyć, pokazuje się logo HP co jakiś czas, wciskając ESC pojawia się opcja recovery ale nie działa.
  A odłączyłeś wszystkie urządzenia peryferyjne podczas przywracania systemu? Konfiguracja sprzętowa nie była zmieniana?
  Jeśli mimo to, opcja restore factory settings nie działała, to może wskazywać, że dysk uszkodzony.

  Potrzebny Ci będzie drugi komputer z systemem Windows lub Linux plus odpwiednie oprogramowanie.
  Przygotuj sprawny USB 2.0/3.0 pendrive.
  Pobierz Parted Magic - dystrybucja Linux z narzędziami do diagnostyki.
  Najnowsze wersje Parted Magic są płatne. Miejmy nadzieję, że wersja 2013.08.01 z Major Geeks, która jest do pobrania tutaj, poradzi sobie z twoim sprzętem. http://www.majorgeeks.com/files/details/parted_magic.html
  Pobierz program UNetbootin w najnowszej wersji i z jego pomocą przekonwertuj obraz iso PartedMagic na pendrive. https://sourceforge.net/projects/unetbootin/

  Pomocny może być tutaj film. https://www.youtube.com/watch?v=mFnqPqbNBM4

  Podłącz pendrive do komputera HP-Stream i uruchom z niego system Parted Magic. Trzeba w BIOS-ie przestawić sekwencje startową. Wciśnij ESC i F9 zaraz po włączeniu laptopa.
  Jeśli jednak nie startuje to zmień pendrive i/lub program do przygotowania go na Rufus i kombinuj z ustawieniami w BIOS.

  Jak już pokonasz te przeciwności i zainstaluje Ci się Parted Magic, to uruchom
  narzędzie GSmartControl i zrób testy dysku. Sprawdź S.M.A.R.T.
  Wyjaśnienie tych atrybutów jest zamieszczone na forum. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html Zajrzyj też do "Naprawa HDD i odzysk danych" https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum104.html
  Jeśli będziesz miał dalej wątpliwości czy dysk jest sprawny zamieść tutaj wynik testu.

  Cytat:
  Laptop miał windows 8.1 ale nie umiał się zaktualizować do windows 10 . Zrobili to w komputronik recznie. Laptop nie ma napędu CD/DVD. Jest tylko partycja z windowsem. Jak to odpalić i spróbować zainstalować na nowo 10 co jest na partycji i co z kluczem?. Pomóżcie.

  Jeśli dysk się uszkodził w taki sposób, że również partycja recovery poleciała to właściwie zostałeś bez systemu. Support HP raczej nieodpłatnie w tej sytuacji nie pomoże. Co do klucza to pewności nie mam, ale ten jak rozumiem jest z wersji OEM, więc nie nada się do standardowej instalacji nowego systemu.
  Jeśli jednak na partycji nie ma uszkodzeń, to spróbowałbym odzyskać obraz systemu (najprawdomodobniej format .wim) i zapoznał się z narzędziem ImageX.

  0