Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satelita dla laika

ghost666 04 Aug 2005 17:21 1515 1
 • #1
  ghost666
  Translator, editor
  Stoje przed wyborem Telewizji (ogólnie) do domku jednorodzinnego. Nie znam sie na tym (prawie) wcale i nie wiem co powinnienem kupic, za to mam szereg wymagan:
  *Niska cena, budowa nas wykończyła i lepiej zeby sie wszystko (tuner, antena, cokolwiek jeszcze potrzebne) zmiesciło w 300 - 500zł
  *Najlepsza do odbioru bedzie sciana skierowana na południe, północna bedzie najgorsza. Pozostałe - takie sobie, powinny ujść.
  *Chciałbym miec sporo niekodowanych kanałów, głównie. Discovery i podobne, a także Cartoon Network. Mogą byc w oryginalnych wersjach językowych, jesli to coś ułatwia. Przydałoby sie troche jakis fajnych kanałów z filmami, typu Hallmark albo AXN, to juz lepiej po Polsku.  Z innych rzeczy - okablowanie jest już położone, własnie od południa, w domu także jest połozone, potrzebne tylko są rozgałęźniki, ale z tym sobie poradze.

  P.S. Możecie powiedziec mi przy okazji czy znajde jakis tuner do komputera za sensowne pieniądze? bo chciałbym odbierac tv takze na kompie, poprzez jakis tuner na pci, albo cos.

  P.S.S. Modów przepraszam ze dwa takie same posty w róznych działach
 • #2
  P.Artek
  Level 21  
  Przede wszystkim czaszę nie mniejszą niż 90cm!(od 60zł),wspornik mocujący czaszę,są różne długości,sprawdz jak będziesz musiał miec ustawioną antenę i wybież odpowiednią dł.(15zł->),konwerter lub dwa jeżeli będziesz chciał odbierac sygnał z dwóch satelitów(od 20zł np.golden interstar)jeżeli zdecydujesz się na dwa konwertery to musisz kupic jeszcze przełącznik DiSEqC(od 20 zł)oraz tzw. "zez",kartę do kompa "tuner satelitarny" (np. SkyStar2 od ok.200zł).Jeżeli masz kartę graficzną z wyjściem TV to możesz łatwo podłączyc obraz do telewizora,jak nie to wybierz model karty który posiada owe wyjście.Program ProgDVB-darmowy z neta + dodatki pozwalające oglądac interesujące cię programy i wiele innych:)
  Zaletą posiadania tunera na kompie jest możliwoś szybkiego i łatwego ściągnięcia softu.
  Wszystko kupisz na np. www.allegro.pl
  Polecam stronę: http://www.skystar2.cnet.pl tu więcej info.