Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka NAC LS53-750EX-HS - bardzo słaby/wolny napęd

06 Wrz 2017 23:10 3366 1
  • Poziom 13  
    Witam

Sprawa dotyczy napędu kosiarki NAC LS53-750EX-HS.
    Mianowicie kosiarka ma 2 lata, w kwietniu tuż przed końcem gwarancji byłem z nią na przeglądzie - niby wszystko dobrze lecz problem stanowi bardzo słaby napęd lub momentami całkowity jego brak.

Na samym początku kosiarka ruszała "z kopyta" momentalnie ruszała i nic nie było w stanie jej zatrzymać chyba, że dobiłem do drzewa to koła kręciły się w miejscu, czuć było że ma moc jechać dalej, a teraz po owych dwóch latach to jest istna tragedia, mam wrażenie, że ja ją muszę pchać, rusza bardzo powoli, jestem w stanie przy uruchomionym napędzie zatrzymać kosiarkę w miejscu trzymając ją jedną ręką, koła również momentalnie stają.

Porównywałem długość paska zdemontowanego z kosiarki z fabrycznie nowym, mają identyczną długość.
    Sam pasek jest bardzo luźny, jestem w stanie "ścisnąć" pasek po obu jego stronach tuż przy kołach a pasek nadal jest luźny, niestety nie zauważyłem żadnej możliwości regulacji naciągnięcia paska.
    Jedynie pomiędzy obudową kosiarki a obudową napędu jest założona sprężyna która jest już maksymalnie ściśnięta.

Co mogę jeszcze sprawdzić, aby móc zdiagnozować problem gdzie tkwi jego źródło.

Pozdrawiam
    Xebap
  • Poziom 41  
    Poza zmianą długości paska ścierają się powierzchnie boczne paska i powiększa szerokość rowków klinowych kół pasowych.
    Jeśli to możliwe wstaw zdjęcie kół pasowych i widok napędu.