Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana profilu kolorów w photoshop, kłopot z Ink Limit

lukszyk 07 Sep 2017 10:32 1788 3
    lukszyk
    Level 15  
    Witam!
    Mam taki problem z photoshopem, dostaję od klienta reklamy w pdf/eps/tiff i zawsze mają CMYK i jakiś tam profil kolorów.
    Problem w tym że ten profil z którego korzysta ma Ink color limit 300%, a mi potrzeba 240%, i kiedy otwieram u siebie te reklamy, to nawet po zmianie profilu na taki który ma ten limit 240% , dalej jest do 300%.
    Jedyną opcją, która jak na razie działa, jest zmiana na RGB i z powrotem na CMYK, wtedy jest dobrze, ALE! tym sposobem powstaje jest ryzyko zmiany kolorów i co gorsza czarny tekst przerabia się na 4 kolory zamiast na tylko czarny, jak był od początku.

Wie ktoś może czy da się coś z tym zrobić?
    puchan
    Level 14  
    Niestety jesteś kolejną ofiarą pazerności firm od softu do obróbki i druku zdjęć. Kiedyś nie było profilów tylko tryb RGB i CMYK i CMYK był jeden. Teraz jest profil do obróbki i profil wyjściowy plus profil do konwersji z profilu na profil lub z braku profilu na profil i ...profil urządzenia, profil programu, walka konkurencji na profile, profil japoński gdzie czarny ma po równo a nie jak w euro gdzie cyjanu jest więcej...i cała ch... z tym związana. Wystarczy że człowiek odpocznie od PS na 1 miesiąc żeby zapomnieć to do czego dochodził przez lata z tymi profilami. Wiem że jest prosta metoda ograniczenia CMYKa do 240% bez przejścia przez RGB ale nie poświęcę kilku godzin żeby to sobie przypomnieć. Szybciej będzie wejść w opcję kolor selektywny wybrać czerń i najciemniejszy obszar na zdjęciu do sprawdzania efektu i zdejmować kolorki po trochu i równo aż do 240. I tak radzę robić.
    User removed account
    Level 1