Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przepalony bezpiecznik(?) na płycie głównej w piecu gazowym

07 Sep 2017 10:46 1809 2
  • Level 2  
    Witam wszystkich,

Dziś z rana były przerwy w dostawach prądu w mojej okolicy, prawdopodobnie przez pogodę lecz te przerwy trwały po 3-5 sekundy i gdy prąd już zaczął normalnie działać przez dłuższą chwilę zauważyłam, że nie ma ciepłej wody i kaloryfery również zimne, na piecu nie paliła się lampka koloru zielonego ani nie zapaliła się alarmowa czerwona, odłączyłam od prądu na dłużej i nadal nic, zdjęłam pokrywę i obejrzałam wszystko dokładnie i dostrzegłam, że na płycie głównej jeden z bezpieczników(tak mi przynajmniej wydaje) wybuchł.

W załączniku jest zdjęcie przedstawiające uszkodzony element. Zależy mi na dosyć szybkiej naprawie bo w domu mam dzieci ale nie wiem gdzie się zgłosić z taką usterką i czy w ogóle jest opcja naprawy.

Dlatego zwracam się do Was z pytaniem czy jest szansa naprawy takiej szkody a jeśli tak to do kogo się z tym zgłosić.

Dziękuje za jakiekolwiek wskazówki, pozdrawiam ,,ciepło'' ! :D
  • Level 34  
    To nie jest bezpiecznik. To jest rezystor. Będziesz szczęściarą - czego Ci życzę, jeśli to tylko on uległ uszkodzeniu. Zgłoś się do jakiegoś elektronika. Trzeba zdiagnozować, czy inne elementy na tej płytce nie uległy uszkodzeniu i te uszkodzone wymienić.
  • Level 2  
    Dziękuje, w takim razie szukam jakiegoś dobrego w okolicy. Niestety nie znałam sie na elementach dlatego użyłam znaku zapytania i dobrego zdjęcia! :) Jeszcze raz dziękuje! :)