Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki generator funkcyjny kupić?

LightOfWinter 07 Wrz 2017 12:18 2028 8
  • #1 07 Wrz 2017 12:18
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Witam

Rozważam zakup generatora funkcyjnego.
    Budżet powiedzmy do 500 PLN. W uzasadnionych przypadkach ciut więcej.

Chciałbym żeby generował jak najwyżej, powiedzmy do 20 MHz.

W tej chwili skłaniam się do takiego urządzenia:
    generator-funkcyjny-25mhz-dwukanalowy
    Choć narzędzie wydaje mi się trochę zabawkowe.

Może da się w wspomnianym zakresie cenowym można nabyć urządzenie o lepszym stosunku cena/ jakość?
    Rozważałem też "upolowanie" na allegro jakiegoś generatora polskiej produkcji.
    Może to jest lepsza ścieżka?
    Na początek chciałem go użyć do badania rezonansu w przetwornikach ultradźwiękowych.

0 8
  • Pomocny post
    #2 07 Wrz 2017 17:27
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Link ciekawy wavetek jest choć wygląda jak by wymagał lekkiego dopieszczenia.

Z polskich to tylko zopan POF 10 ale nie wiem czy lepiej nie dożyć.

Zaś co do tego co w linku pokazałeś bym raczej nie tracił kasy. Albo Zopan lub Wavetek na chwilę obecną jako najlepsze oferty na rynku. Może dało by się ugrać złotych parę.

Ostatecznie coś z chińskich arbitralnych.

0
  • #4 08 Wrz 2017 09:03
    LightOfWinter
    Poziom 29  

zdzisiek1979 napisał:
    Ostatecznie coś z chińskich arbitralnych.

Witaj,

Ten wavetek jak najbardziej jest ciekawy.

Możesz jeszcze podać przykład tego chińskiego arbitralnego generatora.
    Przy chińskich podoba odpowiada mi mała ilość zajmowanego miejsca co jest spora zaletą w zagraconym warsztacie domowym.

0
  • #5 08 Wrz 2017 11:25
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Oj z chińczykami to miałem na myśli siglenta sdg1025 ,ale to ponad tysiąc zł i z małymi wadami.
    Pewnie coś taniej też się znajdzie z serii 800 ale tam obcięta częstotliwość prostokąta, ba w wielu tak jest że sinus np. do 20M a prostokąt do 5M trójkąt 300k.

Bym popytał o tego waveteka. Analog, technologia THT. Najtańsza opcja tyle że na pewno trzeba by go delikatnie dopieścić.Ba zawsze trzeba używany dopieścić, ostatecznie pomasować ściereczką :D

0
  • #8 12 Wrz 2017 07:09
    Godziks
    Poziom 14  

zdzisiek1979 napisał:
    Kiedyś pisałem byście zrobili film test częstościomierza F2700 ale jak kamień w wodę.

Nasze prezentacje video przygotowujemy dla produktów popularnych by ułatwić potencjalnym klientom wybór, a nam ułatwić pracę przy sprzedaży. Niestety częstościomierz jest produktem bardzo niszowym i nie mamy dla niego czasu, ponieważ inne tematy są w kolejce.

0
  • #9 12 Wrz 2017 09:22
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

OK
    Pewnie dlatego mało popularny gdyż jedyne info jakie można o nim znaleźć to to że d... nie urywa wiec omijają go szerokim łukiem.

0