Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUDI CHORUS 2 II - Chorus II i dziwne napięcia układu TEA0675T

07 Wrz 2017 17:07 828 1
  • Poziom 20  
    Witajcie,
    Od jakiegoś czasu usiłuję dorobić wejście liniowe do wyżej wymienionego radia Audi Chorus II. Zgodnie z opisami na forum/internecie/własnej logice - dobrałem się do układu TEA0675T a dokładnie do nóżek 1, 16 i 24 co odpowiada sygnałowi kanału lewego, masie oraz sygnałowi kanału prawego. Trochę zbaraniałem, ponieważ w moim układzie (podczas odtwarzania kaset) pomiędzy nóżką odpowiedzialną za sygnał i masę mam napięcie dochodzące do 5V. Trochę zbaraniałem, ponieważ zazwyczaj w gniazdkach słuchawkowych jest przecież napięcie pomiędzy 0-1V. Gdzie tu jest sens podłączania sygnału ze złącza słuchawkowego/liniowego? Co ciekawe - rzeczony Chorus gra w najlepsze tzn. po podłączeniu mechanizmu kasety oraz głowicy nie mam problemów z słuchaniem utworów z kaset.
    Na koniec dodam, że chciałbym uniknąć odlutowywania jakichkolwiek układów lub rozdzielania ścieżek na płytce. Wymyśliłem sobie, że jeśli będę chciał słuchać muzyki z wejścia AUX to wystarczy wrzucić "pustą kasetę" aby radio przestawiło się na odtwarzanie kaset. A jak normalne kasety to odłączam źródło sygnału AUX i wkładam normalnie nagraną kasetę.
    Jak ktoś ma pomysł gdzie się ewentualnie wpiąć to chętnie posłucham ;)

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    (będzie w stylu trylogii Powrót do Przyszłości)

Witaj!
    Jestem Tobą z przyszłości gdzie wpadłem na rozwiązanie! Na poniższym zdjęciu masz pokazany mój sposób podłączenia. Zamiast podłączać się na wyjście układu TEA najlepiej podłączyć się tuż przed (1) procesor dźwięku. Sygnał z głowicy kasetowej jest podłączony do nóżek 1 i 2 procesora dźwięku. Aby nie podłączać się bezpośrednio pod procesor (trudne do lutowania oraz potencjalnie może go uszkodzić) można podczepić się przed rezystory tuż przy procesorze. Na rysunku zaznaczone jako 2 i 3 (trójka jest przykryta przewodem masowym sygnału). Masę sygnału AUX podłączyłem do pustego pola lutowniczego zaznaczonego jako 4 (na zdjęciu zaznaczyłem całą ścieżkę, gdzie jest to pole lutownicze). Acha, na moim zdjęciu widzisz też szary kabelek idący nad procesorem dźwięku - to sposób na podświetlenie klawiszy.

AUDI CHORUS 2 II - Chorus II i dziwne napięcia układu TEA0675T

A teraz szybko, muszę wrócić do przyszłości! Trzymaj się