Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny sygnał zegara SPI w programie Saleae

ly000 07 Wrz 2017 20:00 552 4
  • #1 07 Wrz 2017 20:00
    ly000
    Poziom 7  

Witam,
    używam teensy 3.2 i mam problem z zegarem (SCLK) interfejsu SPI. Na poniższym obrazku zrzut ekranu z programu Saleae.
    Jak widać, sygnał ten nie przypomina sygnału zegara ani trochę.
    SPI w teensy mam zaprogramowane w następujący sposób:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dlaczego ten sygnał tak wygląda? Czy to wina analizatora logicznego? W jaki sposób to naprawić by otrzymać normalny sygnał zegarowy?

0 4
  • #2 07 Wrz 2017 21:00
    czareqpl
    Poziom 28  

Spróbuj rozciągnąć ten wykres w czasie... W ciągu 0.3s można przesłać tyle danych, że <ciach>

Moderowany przez dondu:

Nie tolerujemy wulgaryzmów w żadnej formie - proszę o tym pamiętać.
    3.1.6. Rozpowszechnianie treści sprzecznych z zasadami współżycia społecznego oraz dobrymi obyczajami.

0
  • #3 07 Wrz 2017 22:04
    ly000
    Poziom 7  

Rozciągałem. Każda taka kreska na obrazku z pierwszego postu to pojedyncza górka.

0
  • #4 07 Wrz 2017 22:23
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 07 Wrz 2017 22:58
    kamyczek
    Poziom 34  

R-MIK napisał:
    Dziwne sygnały miałem gdy nie podłączyłem masy SaleAE albo masę na zasilanie.

Jeśli by tak było to pewnie sygnał cs zachowywał by się podobnie a on jest prawidłowy więc raczej w mało prawdopodobna sytuacja . Może to błąd programowy i po prostu tak wygląda efekt działania programu . Dla sprawdzenia możesz skonfigurować port jako wyjście i cyklicznie ustawiać stan 0 a potem 1 . Powinno to być widoczne na analizatorze . Na listingu nie widzę konfiguracji portów może więc w tym jest problem że masz ustawione wejście nie wyjście .

0