Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler z wężownicą, grzeje tylko część wody od góry

07 Wrz 2017 20:05 2124 5
 • Poziom 2  
  Dzień dobry
  Zwracam się do Państwa o pomoc.
  Mam instalacje CO, ogrzewanie domu i bojler z wężownicą poziomy, woda w zbiorniku nagrzewa się tylko w niewielkiej części (sprawdzając to jakieś 5 cm od góry jest zbiornik gorący a reszta zima i efektem tego jest jeden prysznic i koniec ciepłej wody). Instalacja nie jest zapowietrzona (wejście i wyjście jest adekwatne do temperatury na piecu). Czy palę krócej, czy dłużej z temperaturą 90 na piecu efekt jest taki sam. Czy bojler powinien być zamontowany dokładnie w poziomie czy może pod jakimś kątem? Dzieje się tak od samego początku, ani raz nie udało się aby zbiornik był cały nagrzany ? proszę o rade i pomoc czym to może być spowodowane.
  Pozdrawiam
 • Poziom 32  
  Zdjęcia i schemat instalacji poproszę. Bojler ma być w poziomie.
 • Poziom 38  
  To co kolega opisuje jest niemożliwe. Jeśli powrót z wężownicy ma określoną, wysoką temperaturę to woda w CWU przy tym króćcu powinna mieć tą samą. Zależnie od kształtu wężownicy różna część zbiornika będzie nagrzana, natomiast najlepiej sprawdzają się zbiornik poziomy dwupłaszczowy oraz pionowy z wężownicą. Jeśli powrót z cwu jest gorący, a wody ciepłej jest niewiele to winy upatrywałbym w kiepskiej wężownicy.
 • Poziom 2  
  Idąc że z wężownicą jest coś nie tak to pozostaje wymiana bojlera?
 • Poziom 38  
  Niech kolega odpowie najpierw na pyt. kolegi gersik, poda model wymiennika i zobaczymy co można zrobić.
 • Poziom 34  
  Jeżeli bojler ma wężownice jak na rysunku i jest zamontowany odwrotnie to będzie się to objawiało dokładnie tak jak autorka postu opisuje.
  Bojler z wężownicą, grzeje tylko część wody od góry