Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator czasowy do grzałki bojlera o mocy 2kW./ 2000W

07 Wrz 2017 21:54 3897 19
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie, proszę o pomoc w sprawie programatora czasowego do bojlera a mianowicie chodzi mi oto czy takie programatory jak w poniższych linkach nadają się do bolera. Grzałka jest o mocy 2000 W. W linkach są 2 zdjęcia programatora elektronicznego i mechanicznego.

http://allegro.pl/programator-czasowy-mechaniczny-wylacznik-timer-i6666066565.html

http://allegro.pl/wylacznik-boiler-programator-czasowy-cyfrowy-timer-i6651481265.html

Są to tylko przykładowe modele, ale z tego co przeglądałem to większość modeli parametry ma takie same. Proszę bardzo o radę bo mam już dosyć pilnowania taryf i codziennego włączania i wyłączania bojlera.

Moderowany przez Łukasz-O:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Za chwilę linki wygasną i wątek będzie bezwartościowy.
    Kosz.

• Poziom 7  
    Rozumiem, że mówiąc ten prostszy masz na myśli mechaniczny ten z pokrętłem?
  • Poziom 15  
    Jeszcze warto zwrócić uwagę, że mechanicznemu przy zaniku napięcia stanie zegarek (rano małżonka może narzekać na brak ciepłej wody, a po co tak dzień zaczynać ;P ) i czas trzeba skorygować, natomiast elektronik ma zazwyczaj podtrzymanie ustawień, ale mnie akurat to bardzo by nie przeszkadzało i nie myślcie, że któryś faworyzuję :)
    Natomiast gdybyś przypadkiem miał to gniazdo na osobnym obwodzie i w rozdzielni wsadził zegar sterujący na szynie to by było super.
  • Poziom 21  
    Mam ten mechaniczny programator przy grzałce 2kW już kilka ładnych lat i działa bez zarzutu. Do prostego sterowania polecam.
  • Poziom 15  
    Michelson napisał:
    Mam ten mechaniczny programator przy grzałce 2kW już kilka ładnych lat i działa bez zarzutu. Do prostego sterowania polecam.

Widziałem u kogoś jak co najmniej przez 2 sezony grzewcze miał wpięty do tego piec akumulacyjny 3 kW i dawał radę, ale osobiście to na 3 kilo już bym tego nie zastosował.
  • Poziom 32  
    mrx2000 napisał:
    Jeszcze warto zwrócić uwagę, że mechanicznemu przy zaniku napięcia stanie zegarek...

Przerabiałem ten temat u babci na wsi, w gdzie często są braki prądu. Babinka się w denerwowała, że zegar założony a woda zimna.
  • Poziom 38  
    marhond73 napisał:
    Rozumiem, że mówiąc ten prostszy masz na myśli mechaniczny ten z pokrętłem?

Tak mam takie w domu trzy, dwa sterują akwarium a jeden okazyjny do oświetlenia choinki.

mrx2000 napisał:
    Jeszcze warto zwrócić uwagę, że mechanicznemu przy zaniku napięcia stanie zegarek (rano małżonka może narzekać na brak ciepłej wody, a po co tak dzień zaczynać ;P )

To chyba logiczne że jak zegar się zatrzyma to po powrocie zasilania będzie grzał o czas przerwy zasilania, dłużej czyli jeśli w nocy zatrzyma się na godzinę to jeśli był ustawiony do 6stej będzie wtedy działał do 7dmej. Nie widzę tu związku z ciepłą wodą bo tak samo sytuacja będzie wyglądać bez jakiegokolwiek programatora.

Chupacabra napisał:
    Przerabiałem ten temat u babci na wsi, w gdzie często są braki prądu. Babinka się w denerwowała, że zegar założony a woda zimna.

I niby to wina programatora :?: powiedział bym że to zbyt długie przerwy w zasilaniu albo źle ustawiony programator, jak wygląda praca takiego programatora opisałem wyżej.
  • Poziom 37  
    Elektronik mimo zaniku napięcia będzie załączał styki o określonej godzinie, dodatkowo ma cykl tygodniowy. Mechaniczny przy zaniku przesunie czas i ma cykl dobowy. Polecam elektronika.
  • Poziom 32  
    Ja również, u Mamy na wsi od paru lat wisi taki najprostszy elektroniczny (jakieś 16zł na allegro) podłączony pod bojler i sprawuje się znakomicie. Co ciekawe bateria nadal trzyma przy zaniku zasilania, a ma już parę ładnych lat.
  • Poziom 7  
    Panowie, zasadę działania tych urządzeń znam, bardziej mi chodziło czy to urządzenie wytrzyma takie obciążenie, choć w specyfikacji jest podane ,że max obciążenie to 3600W I 8A. I nie zacznie mi się to topić?
  • Poziom 15  
    marhond73 napisał:

Panowie, zasadę działania tych urządzeń znam, bardziej mi chodziło czy to urządzenie wytrzyma takie obciążenie, choć w specyfikacji jest podane ,że max obciążenie to 3600W I 8A. I nie zacznie mi się to topić?

To coś nie tak w tej specyfikacji skoro 3600W i 8A, chyba 3600W i 16A.
    Wystarczająco informacji masz już podane wyżej.

mawerix123 napisał:

To chyba logiczne że jak zegar się zatrzyma to po powrocie zasilania będzie grzał o czas przerwy zasilania, dłużej czyli jeśli w nocy zatrzyma się na godzinę to jeśli był ustawiony do 6stej będzie wtedy działał do 7dmej. Nie widzę tu związku z ciepłą wodą bo tak samo sytuacja będzie wyglądać bez jakiegokolwiek programatora.

Logiczne to jest w przypadku gdy prąd zaniknie na włączonym pinie, a jak pin będzie wyłączony w momencie braku zasilania to logiczne będzie opóźnienie załączenia o czas braku zasilania. Jako że na sieci przeważnie dłubią w środku nocy, a bojler załącza się przeważnie nad ranem to efekt wiadomy.
  • Poziom 32  
    mawerix123 napisał:

I niby to wina programatora :?: powiedział bym że to zbyt długie przerwy w zasilaniu albo źle ustawiony programator, jak wygląda praca takiego programatora opisałem wyżej.

Nie napisałem, że to wina programatora, tylko że trzeba pilnować nastawy czasu po zaniku napięcia w tym mechanicznym. Nie napinaj się tak.
  • Poziom 7  
    Panowie proszę Was bardzo serdecznie zachowajcie spokój, wszyscy macie rację, każdy z Was mówi coś mądrego. Na koniec dołączam dwa zdjęcia mojego programatora, ten akurat jest elektroniczny i dokładna specyfikacja.Programator czasowy do grzałki bojlera o mocy 2kW./ 2000WProgramator czasowy do grzałki bojlera o mocy 2kW./ 2000W
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Chupacabra napisał:
    Nie napinaj się tak.

Ot powiedział :D..... oczywiści w Twojej wypowiedzi tez jest słuszność, zmieniony czas grzania z czasem rzeczywistym może być niekorzystny w niektórych konfiguracjach.

marhond73 napisał:
    ten akurat jest elektroniczny i dokładna specyfikacja.

Nada się do Twoich potrzeb.
  • Poziom 7  
    Kolego kkas12 nie bardzo wiem o jakim styczniku mówisz?
  • Poziom 7  
    Programator przetestowany, ustawiłem na 1 godz. Do bojlera i przez cały ten czas nawet nie zrobił się ciepły. Tak więc chyba będzie bezpiecznie.
  • Poziom 7  
    Dziękuję wszystkim za dobre rady i pozdrawiam serdecznie.