Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kombi, citroen, xara, niedziałające liczniki, obtotomierz, prętkościomierz

07 Wrz 2017 22:38 759 3
  • Poziom 2  
    Witam
    mam problem z większością wskaźników na desce rozdzielczej Citroena Xary II 2.0 HDI.
    Po otwarciu drzwi, przekręceniu kluczy podświetla się tablica ze wskaźnikami. Podświetlenie nadal jest widoczne nawet po ok 5 min od wyjęcia kluczyka. Brak wskazań liczników, nie działają zegary obrotomierza i prędkościomierza, nie działają wskaźniki temp. silnika i poziomu paliwa, nie działają kontrolki kierunkowskazów, brak też dźwięku przy włączonych migających kierunkowskazach. Światła działają prawidłowo wraz z kontrolkami świateł i innymi kontrolkami silnika, poduszek itd. Radio, wentylator klimatyzacja działają - wszystkie bezpieczniki są ok.
    Czy ma ktoś pomysł co się mogło stać i jak usunąć tą usterkę?
    Będę bardzo wdzięczny za pomockombi, citroen, xara, niedziałające liczniki, obtotomierz, prętkościomierz
  • Poziom 31  
    Krzysiekxyzo napisał:
    mam problem z większością wskaźników na desce rozdzielczej Citroena Xary

Dokładniejsze określenie uszkodzenia, opisz w oparciu o schemat instalacji elektrycznej (załączone ilustracje, to extrakt z instrukcji serwisowych)
    kombi, citroen, xara, niedziałające liczniki, obtotomierz, prętkościomierz, …udało mi się wykonać korektę graficzną bardziej czytelnego scanu,.. ale w j. rosyjskim: kombi, citroen, xara, niedziałające liczniki, obtotomierz, prętkościomierz

Sprawdź dokładnie bezp. "F25" i jego obwody.
    Sprawdź połączenie punktu "10" (złącze 26/10; schemat) - z masą "E9".
  • Poziom 2  
    Wymieniłem licznik - usterki znikneły.
  • Poziom 7  
    wita, jak z przebiegiem po wymianie licznikow ?
    mam podobny problem .