Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kombi, citroen, xara, niedziałające liczniki, obtotomierz, prętkościomierz

07 Sep 2017 22:38 972 3
  • Level 2  
    Witam
    mam problem z większością wskaźników na desce rozdzielczej Citroena Xary II 2.0 HDI.
    Po otwarciu drzwi, przekręceniu kluczy podświetla się tablica ze wskaźnikami. Podświetlenie nadal jest widoczne nawet po ok 5 min od wyjęcia kluczyka. Brak wskazań liczników, nie działają zegary obrotomierza i prędkościomierza, nie działają wskaźniki temp. silnika i poziomu paliwa, nie działają kontrolki kierunkowskazów, brak też dźwięku przy włączonych migających kierunkowskazach. Światła działają prawidłowo wraz z kontrolkami świateł i innymi kontrolkami silnika, poduszek itd. Radio, wentylator klimatyzacja działają - wszystkie bezpieczniki są ok.
    Czy ma ktoś pomysł co się mogło stać i jak usunąć tą usterkę?
    Będę bardzo wdzięczny za pomockombi, citroen, xara, niedziałające liczniki, obtotomierz, prętkościomierz
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 31  
    Krzysiekxyzo wrote:
    mam problem z większością wskaźników na desce rozdzielczej Citroena Xary

Dokładniejsze określenie uszkodzenia, opisz w oparciu o schemat instalacji elektrycznej (załączone ilustracje, to extrakt z instrukcji serwisowych)
    kombi, citroen, xara, niedziałające liczniki, obtotomierz, prętkościomierz, …udało mi się wykonać korektę graficzną bardziej czytelnego scanu,.. ale w j. rosyjskim: kombi, citroen, xara, niedziałające liczniki, obtotomierz, prętkościomierz

Sprawdź dokładnie bezp. "F25" i jego obwody.
    Sprawdź połączenie punktu "10" (złącze 26/10; schemat) - z masą "E9".
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 2  
    Wymieniłem licznik - usterki znikneły.
  • Level 7  
    wita, jak z przebiegiem po wymianie licznikow ?
    mam podobny problem .