Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wifi-po kablu ok NETIASPOT

07 Wrz 2017 22:53 960 9
  • Poziom 4  
    Mam taki problem:
    Mam internet z netii (urządzenie netia spot) i podlaczony pod niego komputer stacjonarny(na nim wszystko śmiga) i urządzenia po wifi.Problem wygląda tak ,że gdy podłącze urządzenie po Wi-Fi przez 2 minuty osiąga prędkość taką jak na stacjonarnym pc po czym zwalnia i juz nie przyspiesza.

Pogrzebałem coś tam w ustawieniach ale nadal to samo ,dzwonilem na infolinie ale oni powiedzieli ,że nie gwarantują prędkości po wifi,ale to chyba kłopot z routerem bo on osiąga taką prędkość ale "coś" ją potem blokuje.Jezeli to wazne to predkosc po kablu to ~46Mbps ,po wifi niby też ale po "zwolnieniu" nie przekracza 28Mbps.Proszę o pomoc!
  • Poziom 5  
    Pytanie - problem tyczy się tylko jednego urządzenia podłączanego do wifi czy też kilku?
  • Poziom 4  
    Na innych urzadzeniach tez jest podobnie na jednym predkosc sie blokuje na np 30 Mbps na drugim na 23Mbps ale problem wyglada tak samo.
  • Poziom 5  
    A próbowałeś klasycznie przywrócić ustawienia fabryczne? Podaj dokładnie, co to jest za router.
  • Specjalista Sieci, Internet
    @szczurek2k2
    Jakie dokładnie karty sieciowe w każdym sprzęcie z problemem?
    Nie ma innych sieci wifi w okolicy?
    Skan InSSIDerem v2/Home i tu wstawić wynik pomiaru z każdego urządzenia z problemem.
  • Poziom 4  
    @prawietolkien tak próbowałem,nic to nie dało.Dokładny model?NetiaSpot z VDSL,nie wiem jak inaczej się to nazywa.
    @KOCUREK1970 chodzi mi o bardziej urządzenia mobilne a nie laptopy bo z laptopów rzadko kiedy korzystam.Dodam ,że wcześniej też miałem tego netiaspota ale problem był ,że zrywało połączenie co 10 minut ale WI-FI chodziło dobrze,wymienili mi na tego na PC wszystko fajnie śmiga ale na każdym urządzeniu mobilnym typu telefon,tablet prędkość zwalnia po 2-3 minutach od podłączenia.
  • Specjalista Sieci, Internet
    szczurek2k2 napisał:
    chodzi mi o bardziej urządzenia mobilne a nie laptopy bo z laptopów rzadko kiedy korzystam.

KOCUREK1970 napisał:
    Skan InSSIDerem v2/Home i tu wstawić wynik pomiaru z każdego urządzenia z problemem.

?
  • Poziom 4  
    Skąd pobrać ten program na androida?
  • Poziom 4  
    Problem z wifi-po kablu ok NETIASPOTProblem z wifi-po kablu ok NETIASPOTProblem z wifi-po kablu ok NETIASPOTProblem z wifi-po kablu ok NETIASPOT

Na tym urządzeniu prędkość na początku osiąga 46Mbps czyli tak jak na PC i potem "blokuje się" na 28Mbps albo nawet wolniej.Urządzenie to Sony Xperia Z5