Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór telewizora w okolicach 4000, Android TV

utyk21 07 Wrz 2017 23:20 435 9
  • #1 07 Wrz 2017 23:20
    utyk21
    Poziom 5  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, jeżeli kąty to minimalne
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno z boku telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? AndroidTV, kupiłem rodzicom Sony kdl-55w755c i byłem bardzo zadowolony z tego systemu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD(w przyszłości możliwe że 4K)
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Żadne, odtwarzanie filmów z dysku, Netflix
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2/3h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? -
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/Seriale, w przyszłości pewnie dołączy też Xbox
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Rozważam zakup Xboxa, granie sporadyczne, kilka godzin w tygodniu
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? Od 50'', najlepiej 55''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? System wbudowany, brak ostrego i płynnego obrazu
    19. Preferencje co do marki ? Z nowszych TV oglądałem tylko na Sony i wydawały się solidne
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? okolice 4000,-

Tak jak pisałem jestem zadowolony z Sony które kupiłem rodzicom, lecz nie jest to 4K i mam troszkę większy budżet. Prosiłbym o kilka porad i propozycji w tej cenie.

Znalazłem i zdecydowałem sie na Sony 55XD8005 lecz jak przyszło do zamawiania okazało się że jest to model wycofany z produkcji. Więc obecnie jestem znowu na etapie poszukiwań.
    Znalazłem model 55XE8505 ale to jednak 5000,- i nie wiem czy jest sens dla mnie dodawać ten dodatkowy tysiąc. Warte jest ten model tego ?

• #3 08 Wrz 2017 08:46
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

55XE8505 to dobry model. 120Hz i VA czyli tak jak stary W755. I to w zasadzie najtansza opcja z Sony na dobrej klasy TV.
    Choc ja, tak czy tak poniżej XE9005 bym nie schodził.

Gdybyś odpuścił Androida to masz ciut tańszy Samsung 55MU7000 - tez bardzo dobry model. najtanszy ze 120Hz od Samsunga.

• #4 08 Wrz 2017 08:56
    utyk21
    Poziom 5  

Dzięki za info, poczytałem i na 100% zostaję przy Sony, zgadzam się ze XE9* robią różnicę(na podstawie benchmarków i recenzji). Ale myślę że na ten próg cenowy zdecyduję się przy kolejnym TV :)

Może mi ktoś wskazać jak mocno odczuję różnicę pomiędzy tym moim XE8505 a XE70/XE80 ?? Za co dokładnie dokładam decydując się na droższy model ?

I jeszcze co do 4k, czy w najbliższych latach nie będzie to przynajmniej dla mnie zbędne ? Jak oglądam filmy to zazwyczaj fullHD, czy skalowanie fullHD -> 4k daje lepszą jakość niż TV z lepszą matrycą ale tylko fullHD ? Dla mnie 4k byłoby wykorzystywane dopiero gdybym podłączył konsole a ona i tak by upscalowała obecnie obraz

• #5 08 Wrz 2017 09:08
    1 PAWEL
    Poziom 40  

utyk21 napisał:
    jak mocno odczuję różnicę pomiędzy tym moim XE8505 a XE70/XE80

Dla oglądających tv prawie żadnej różnicy nie powinno być widocznej.
    Niemniej jak bym miał kupować na pewno wybrał bym XE9* w szybkich scenach i patrząc z bliska widać różnicę.
    Najlepiej wejdź do salonu Sony i porównasz na żywo oba tv i ich mozliwości.

• Pomocny post
    #6 08 Wrz 2017 09:20
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

utyk21 napisał:
    Może mi ktoś wskazać jak mocno odczuję różnicę pomiędzy tym moim XE8505, a XE70/XE80 ?? Za co dokładnie dokładam decydując się na droższy model ?

Rożnica jest znacząca, bo wynika z zastosowania innego typu matrycy.
    W XE80 masz matryce typu IPS, a w XE85 masz juz matryce typu VA.
    Kontrast natywny w XE85 jest prawie 4 razy wyższy niz w XE80.

• #7 08 Wrz 2017 09:46
    utyk21
    Poziom 5  

W sumie przejdę się do Sony Centre dzisiaj i porówna te modele.

utyk21 napisał:
    I jeszcze co do 4k, czy w najbliższych latach nie będzie to przynajmniej dla mnie zbędne ? Jak oglądam filmy to zazwyczaj fullHD, czy skalowanie fullHD -> 4k daje lepszą jakość niż TV z lepszą matrycą ale tylko fullHD ? Dla mnie 4k byłoby wykorzystywane dopiero gdybym podłączył konsole a ona i tak by upscalowała obecnie obraz

To jak z tym fhd ?

• Pomocny post
    #8 08 Wrz 2017 10:01
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

utyk21 napisał:
    czy skalowanie fullHD -> 4k daje lepszą jakość niż TV z lepszą matrycą ale tylko fullHD ?

FHD na matrycy FHD da lepsza jakość obrazu niz skalowane FHD na matrycy 4K.
    Choć sa to małe różnice w modelach 2016/2017 - w nowych TV w półce cenowej ok. 4-5k pln skalowanie jest realizowane całkiem dobrze.
    Zreszta praktycznie nie ma juz nowych telewizorów FHD - są podstawowe modele 60Hz oraz jeden OLED od LG na 2017 czyli 55A7 (na promocjach w Niemczech po 999 EUR - u nas dużo drożej)

• #9 08 Wrz 2017 10:46
    utyk21
    Poziom 5  

Chyba nie ma sensu też starszych modeli kupować. Poza kontrastem też wyczytałem że odświeżanie w modelach X80/X70 jest na poziomie 60Hz a w X85 juz 120Hz, co powinno raczej sprawić sporą różnice o ile sie nie mylę

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson