Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 3 - Sterowanie rozrusznkiem

08 Sep 2017 15:24 2598 8
 • Level 15  
  Witam,
  czy posiada ktoś schemat sterowania rozrusznikiem do laguny 3 2.0dci automat? Samochód sprowadzony bez skrzynki UPC. Skrzynka UPC (używana) założona zgodnie z numerami które wyszły po sprawdzeniu VIN. Akumulator nowy. Auto nie odpala z przycisku - wciśnięcie przycisku powoduje odzew przekaźników w kabinie natomiast rozrusznik milczy. Jak podam + na rozrusznik to odpala i jeździ. Teraz następujące informacje:
  -w UCH clip widzi sterowanie przyciskiem, w parametrze dotyczącym przyczyny nieudanego rozruchu jest stan 8 - przekroczony dopuszczalny maksymalny czas rozruchu co jest logiczne bo auto nie odpala,
  -w sterowniku silnika jest pozycja dotycząca przycisku rozruchu ale ona nie reaguje na wciskanie przycisku, jak odpalę auto mogę je normalnie zgasić przyciskiem,
  -Test elektryki w UPC, steruje wycieraczkami światłami, sygnałem dźwiękowym itp natomiast przy teście przekaźnika rozrusznika jest cisza.
  Teraz rodzi się pytanie czy problem jest w samym UPC? Może ktoś wie który przekaźnik odpowiada za rozrusznik? Chciałbym jeszcze sprawdzić okablowanie dlatego poszukuje schematu oraz opisu bezpieczników i przekaźników.
  Jeszcze jedno pytanie w UPC jest opcja wpisania VIN ale zapewne tylko dla nowych sterowników ponieważ po jej wybraniu mam komunikat iż UPC już skonfigurowane.
  Będę wdzięczny za schemat i sugestie gdzie może leżeć problem.
  Pozdrawiam

  Dodano po 6 [godziny] 49 [minuty]:

  Częściowo sobie sam odpowiedziałem. Sterowanie rozrusznika idzie z UPC białym przewodem z szarego sześciopinowego złącza. Zezwolenie na rozruch w poszczególnych sterownikach jest. Podczas testu zasilań w UPC przez Clipa nie startuje jedynie rozrusznik reszta opcji działa. Bezpieczniki wszystkie ok, błędów brak a auto nie kręci. Wygląda na uszkodzone UPC. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
 • Helpful post
  Level 17  
  Połącz się z UPC, podaj jakie błędy na obecną chwilę zgłasza. W przypadku Laguny III większość modułów trzeba skonfigurować (dokonać konfiguracji automatycznej) zgodnie z wyposażeniem pojazdu.
 • Helpful post
  Level 34  
  Stawiam na to że UPC musi być skonfigurowane pod AUTOMAT a ty pewnie masz założone z MANUALA :cry:
 • Level 15  
  Więc tak obaj koledzy macie racje doszedłem do tego wczoraj miałem już to tu napisać ale zmęczony byłem. Już wiem wszystko co mu nie pasuje. UPC z wersji manual gdzie jest czujnik biegu neutralnego a w tej chwili UPC widzi pozycje "położenie dźwigni mechanicznej skrzyni biegów - poza biegiem jałowym" więc kolega genenek1000 trafił w sedno. Kolego kaldach próbowałem w UPC wszystkiego, po pierwsze zapisu VIN niestety wyskakuje okno dialogowe z komunikatem moduł już skonfigurowany, po drugie wybrałem programowanie i po przejściu do wyboru sterownika w tym przypadku UPC wyskakuje mi komunikat moduł nie podlega programowaniu. Czekam na UPC z wersji z automatem chyba że ktoś zna sposób jak zmienić konfiguracje na automat w UPC?
 • Helpful post
  Level 17  
  Spokojnie dasz radę go skonfigurować:

  1.Musisz mieć płytę z reprogiem (bądź podmontowany obraz płyty jako wirtualny napęd CD/DVD).
  2.Wchodzisz w opcje naprawy (kluczyk) modułu UPC
  3.Klikasz w pionowym lewym bocznym pasku ikonkę dokumentacji
  4.Wykonujesz konfigurację automatyczną.
 • Level 15  
  Kolego kaldach próbowałem tego sposobu lecz UPC konfiguruje się w taki sam sposób jak wcześniej czyli z manualną skrzynią biegów. Przypuszczam, że jest to powodem zapisanego w nim numeru VIN z innego pojazdu, który był wyposażony w skrzynie manualną. Wnioskuję iż na samym początku musiałbym zmienić VIN na ten, w którym obecnie zamontowany jest moduł UPC czyli z automatem na co niestety nie pozwala mi Clip ponieważ moduł został już skonfigurowany. Może znasz sposób na zmianę VIN lub zrobienie virgin w UPC za pomocą Clipa lub jakiegoś programatora?
 • Helpful post
  Level 17  
  Podłącz się Clipem po numerze VIN z nowego modułu UPC, następnie dokonaj zmiany w pliku mtc.xml dla vin`u UPC z BVA6 na BVM6 i przeprowadź konfigurację automatyczną.
 • Level 15  
  Nie mogę odczytać VIN z nowego (używanego) UPC, ale mam dobre wieści, poczekałem aż moduły się uśpią i po pewnym czasie spróbowałem i odpala z przycisku, konfiguracja jednak pomogła lecz w parametrach mam nadal położenie dźwigni mechanicznej skrzyni biegów poza jałowym ale laguna odpala normalnie. Podziękowania należą się dla kolegi kaldach za fachową pomoc. Jeszcze pytanie gdzie znaleźć plik mtc.xml? Być może w przyszłości będę próbował zmienić mu jeszcze raz tą konfiguracje i dlatego chciałbym poznać jego lokalizacje. Jeszcze jedno czy zmiana nie ma być odwrotnie z BVM6 na BVA6?
 • Level 15  
  Temat można zamknąć, auto odpala z przycisku, wszystko działa ok.