Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 3 - Sterowanie rozrusznkiem

zubereq 08 Wrz 2017 15:24 633 8
  • #1 08 Wrz 2017 15:24
    zubereq
    Poziom 15  

Witam,
    czy posiada ktoś schemat sterowania rozrusznikiem do laguny 3 2.0dci automat? Samochód sprowadzony bez skrzynki UPC. Skrzynka UPC (używana) założona zgodnie z numerami które wyszły po sprawdzeniu VIN. Akumulator nowy. Auto nie odpala z przycisku - wciśnięcie przycisku powoduje odzew przekaźników w kabinie natomiast rozrusznik milczy. Jak podam + na rozrusznik to odpala i jeździ. Teraz następujące informacje:
    -w UCH clip widzi sterowanie przyciskiem, w parametrze dotyczącym przyczyny nieudanego rozruchu jest stan 8 - przekroczony dopuszczalny maksymalny czas rozruchu co jest logiczne bo auto nie odpala,
    -w sterowniku silnika jest pozycja dotycząca przycisku rozruchu ale ona nie reaguje na wciskanie przycisku, jak odpalę auto mogę je normalnie zgasić przyciskiem,
    -Test elektryki w UPC, steruje wycieraczkami światłami, sygnałem dźwiękowym itp natomiast przy teście przekaźnika rozrusznika jest cisza.
    Teraz rodzi się pytanie czy problem jest w samym UPC? Może ktoś wie który przekaźnik odpowiada za rozrusznik? Chciałbym jeszcze sprawdzić okablowanie dlatego poszukuje schematu oraz opisu bezpieczników i przekaźników.
    Jeszcze jedno pytanie w UPC jest opcja wpisania VIN ale zapewne tylko dla nowych sterowników ponieważ po jej wybraniu mam komunikat iż UPC już skonfigurowane.
    Będę wdzięczny za schemat i sugestie gdzie może leżeć problem.
    Pozdrawiam

Dodano po 6 [godziny] 49 [minuty]:

Częściowo sobie sam odpowiedziałem. Sterowanie rozrusznika idzie z UPC białym przewodem z szarego sześciopinowego złącza. Zezwolenie na rozruch w poszczególnych sterownikach jest. Podczas testu zasilań w UPC przez Clipa nie startuje jedynie rozrusznik reszta opcji działa. Bezpieczniki wszystkie ok, błędów brak a auto nie kręci. Wygląda na uszkodzone UPC. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

0 8
  • PLC Fatek
  • Pomocny post
    #2 10 Wrz 2017 10:25
    kaldach
    Poziom 17  

Połącz się z UPC, podaj jakie błędy na obecną chwilę zgłasza. W przypadku Laguny III większość modułów trzeba skonfigurować (dokonać konfiguracji automatycznej) zgodnie z wyposażeniem pojazdu.

0
  • PLC Fatek
  • Pomocny post
    #3 10 Wrz 2017 19:59
    genek1000
    Poziom 28  

Stawiam na to że UPC musi być skonfigurowane pod AUTOMAT a ty pewnie masz założone z MANUALA :cry:

0
  • #4 10 Wrz 2017 21:10
    zubereq
    Poziom 15  

Więc tak obaj koledzy macie racje doszedłem do tego wczoraj miałem już to tu napisać ale zmęczony byłem. Już wiem wszystko co mu nie pasuje. UPC z wersji manual gdzie jest czujnik biegu neutralnego a w tej chwili UPC widzi pozycje "położenie dźwigni mechanicznej skrzyni biegów - poza biegiem jałowym" więc kolega genenek1000 trafił w sedno. Kolego kaldach próbowałem w UPC wszystkiego, po pierwsze zapisu VIN niestety wyskakuje okno dialogowe z komunikatem moduł już skonfigurowany, po drugie wybrałem programowanie i po przejściu do wyboru sterownika w tym przypadku UPC wyskakuje mi komunikat moduł nie podlega programowaniu. Czekam na UPC z wersji z automatem chyba że ktoś zna sposób jak zmienić konfiguracje na automat w UPC?

0
  • Pomocny post
    #5 10 Wrz 2017 21:30
    kaldach
    Poziom 17  

Spokojnie dasz radę go skonfigurować:

1.Musisz mieć płytę z reprogiem (bądź podmontowany obraz płyty jako wirtualny napęd CD/DVD).
    2.Wchodzisz w opcje naprawy (kluczyk) modułu UPC
    3.Klikasz w pionowym lewym bocznym pasku ikonkę dokumentacji
    4.Wykonujesz konfigurację automatyczną.

0
  • #6 12 Wrz 2017 09:34
    zubereq
    Poziom 15  

Kolego kaldach próbowałem tego sposobu lecz UPC konfiguruje się w taki sam sposób jak wcześniej czyli z manualną skrzynią biegów. Przypuszczam, że jest to powodem zapisanego w nim numeru VIN z innego pojazdu, który był wyposażony w skrzynie manualną. Wnioskuję iż na samym początku musiałbym zmienić VIN na ten, w którym obecnie zamontowany jest moduł UPC czyli z automatem na co niestety nie pozwala mi Clip ponieważ moduł został już skonfigurowany. Może znasz sposób na zmianę VIN lub zrobienie virgin w UPC za pomocą Clipa lub jakiegoś programatora?

0
  • Pomocny post
    #7 12 Wrz 2017 09:45
    kaldach
    Poziom 17  

Podłącz się Clipem po numerze VIN z nowego modułu UPC, następnie dokonaj zmiany w pliku mtc.xml dla vin`u UPC z BVA6 na BVM6 i przeprowadź konfigurację automatyczną.

0
  • #8 12 Wrz 2017 10:17
    zubereq
    Poziom 15  

Nie mogę odczytać VIN z nowego (używanego) UPC, ale mam dobre wieści, poczekałem aż moduły się uśpią i po pewnym czasie spróbowałem i odpala z przycisku, konfiguracja jednak pomogła lecz w parametrach mam nadal położenie dźwigni mechanicznej skrzyni biegów poza jałowym ale laguna odpala normalnie. Podziękowania należą się dla kolegi kaldach za fachową pomoc. Jeszcze pytanie gdzie znaleźć plik mtc.xml? Być może w przyszłości będę próbował zmienić mu jeszcze raz tą konfiguracje i dlatego chciałbym poznać jego lokalizacje. Jeszcze jedno czy zmiana nie ma być odwrotnie z BVM6 na BVA6?

0
  • #9 16 Wrz 2017 11:14
    zubereq
    Poziom 15  

Temat można zamknąć, auto odpala z przycisku, wszystko działa ok.

0